Frijns wygrywa po raz trzeci w tegorocznym sezonie DTM

Robin Frijns odniósł trzecie w tym roku zwycięstwo dzięki wygranej w chaotycznym wyścigu serii DTM na skróconej wersji toru Nürburgring, który został neutralizowany przez trzy samochody bezpieczeństwa. Drugie miejsce zajął René Rast, a na najniższym stopniu podium stanął Marco Wittmann. Robert Kubica z powodu kary ukończył rywalizację na 13. pozycji.

Frijns zaliczył lepszy start i objął na prowadzenie na dojeździe do pierwszego zakrętu. Rast, który ruszał z pole position, musiał bronić się przed atakami ze strony Nico Müllera oraz Wittmanna, lecz udało mu się zachować drugą lokatę. Kiedy Frijns zbudował sobie sekundę przewagi, na torze pojawił się pierwszy samochód bezpieczeństwa, aby umożliwić zebranie odłamków z ostatniego zakrętu po kolizji między Loïc Duvalem oraz Timo Glockiem.

Rywalizacja została wznowiona już dwa okrążenia później, zaś Frijns pewnie utrzymał pozycję lidera, wciąż jadąc przed Rastem. Z kolei Müller najpierw został przyciśnięty między Wittmanna oraz Phillippa Enga, a następnie został uderzony przez Jamiego Greena, na skutek czego obrócił się i spadł na koniec stawki.

Na 16. okrążeniu wyścigu pojawił się drugi samochód bezpieczeństwa. Tym razem Duval zblokował opony na hamowaniu do piątego zakrętu i uderzył w bariery, jednak później był w stanie powrócić do wyścigu. Tuż przed wyjazdem samochodu bezpieczeństwa, sporo zawodników z czołówki zdecydowało się na zmianę opon. Wittmann wyprzedził w ten sposób Enga, który zaliczył zmianę opon na okrążeniu 15., które poprzedzało wypadek Duvala. Müller wykorzystał neutralizację, ponieważ swój pit stop zaliczył na ósmym kółku i jechał w czystym powietrzu, dzięki czemu przesunął się na szóstą lokatę.

Po wznowieniu Frijns wciąż znajdował się na prowadzeniu, zaś na drugie miejsce wysunął się Wittmann, który wyprzedził Rasta w drugim zakręcie i awansował na drugie miejsce. Walka między nimi nie trwała długo, ponieważ chwilę później na torze po raz trzeci pojawił się samochód bezpieczeństwa. Tym razem Fabio Scherer po uderzeniu Lucasa Auera znalazł się na drodze dublowanego Duvala. Doszło do mocnego uderzenia, wskutek którego Scherer i Duval odpadli z wyścigu.

Frijns ponownie kontrolował tempo na kolejnym wznowieniu, zaś Rast odzyskał drugie miejsce po skutecznym ataku na Wittmannie na dojeździe do pierwszego zakrętu. Pod koniec wyścigu Rast miał lepsze tempo niż lider wyścigu i w pewnym momencie różnica między nimi wynosiła tylko pół sekundy, lecz to nie wystarczyło, aby odebrać Frijnsowi trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

na najniższym stopniu podium stanął Wittmann, dla którego jest to trzecia tegoroczna wizyta na podium, zaś czwartą lokatę – najlepszą w tym sezonie – wywalczył Eng. Jako piąty ostatecznie linię mety przekroczył lider mistrzostw Müller, szósty był Jonathan Aberdein, a czołową dziesiątkę zamknęli Ferdinand Habsburg, Sheldon van der Linde, Mike Rockenfeller i Glock.

Kubica ukończył rywalizację na przedostatniej, 13. pozycji na skutek kary przejazdu przez aleję serwisową za złamanie przepisów dotyczących procedury wznowienia wyścigu.

PNrKierowcaZespół Rezultat
14
Robin Frijns
Audi Sport Team Abt Sportsline39 okr.
233
René Rast
Audi Sport Team Rosberg+ 0,660
311
Marco Wittmann
BMW Team RMG+ 1,573
425
Philipp Eng
BMW Team RBM+ 2,984
551
Nico Müller
Audi Sport Team Abt Sportsline+ 4,743
627
Jonathan Aberdein
BMW Team RBM+ 5,211
762
Ferdinand Habsburg
WRT Team Audi Sport+ 8,513
831
Sheldon van der Linde
BMW Team RBM+ 8,846
999
Mike Rockenfeller
Audi Sport Team Phoenix+ 14,970
1016
Timo Glock
BMW Team RMG+ 17,292
1110
Harrison Newey
WRT Team Audi Sport+ 17,900
1222
Lucas Auer
BMW Team RMG+ 19,353
138
Robert Kubica
Orlen Team ART+ 37,027
1453
Jamie Green
Audi Sport Team Rosberg+ 6 okr.
NSK13
Fabio Scherer
WRT Team Audi Sport
NSK28
Loïc Duval
Audi Sport Team Phoenix

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze