Siódme zwycięstwo w ośmiu wyścigach

René Rast udowodnił podczas inauguracji Deutsche Tourenwagen Masters na torze Hockenheim, że nadal jest w życiowej formie, która pozwoliła mu wygrać sześć ostatnich wyścigów poprzedniego sezonu.

Niemiec stracił szansę na kontynuowanie nieprzerwanej serii zwycięskich wyścigów, gdy podczas sobotniego wyścigu w jego samochodzie awarii uległa skrzynia biegów. Rast jechał wtedy na drugiej pozycji, blisko prowadzącego Marco Wittmanna.

Słabe niedzielne kwalifikacje oznaczały, że były mistrz serii przystąpił do wyścigu z trzeciej pozycji od końca. Zespół Team Rosberg zastosował, wobec tego agresywną strategię, ściągając swojego kierowcę do boksów dwukrotnie – za pierwszym razem podczas trwania okresu samochodu bezpieczeństwa. Mając świeże opony, Rast zademonstrował imponujące tempo i w przeciągu pięciu okrążeń wyprzedził 14 kierowców, aby objąć prowadzenie.

„Wyprzedzenie całej stawki w kilka okrążeń to dla kierowcy wyścigowego doskonała zabawa” – powiedział Rast. „Ogromne podziękowania dla Audi, zespołu Rosberg oraz mechaników, którzy dali z siebie wszystko. Mieliśmy wspaniałą strategię i musiałem jedynie dowieść samochód do mety. Co za dzień!”

Szef Audi Sport Dieter Gass dodał: „Szczerze mówiąc, brak mi słów. Po kwalifikacjach nie spodziewaliśmy się takiego wyniku. W przypadku René obraliśmy agresywną strategię, a jego czasy w trakcie przebijania się przez stawkę były imponujące. To wspaniały wynik dla Audi oraz potwierdzenie, że ciężka praca przez ostatnie miesiące opłaciła się”.

Pomimo nieukończonego pierwszego wyścigu, Rast plasuje się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej, ze stratą dziewięciu punktów do prowadzącego Marco Wittmanna. Najlepszym kierowcą Audi jest Robin Frijns, który oba wyścigi na Hockenheim ukończył na trzeciej pozycji.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Audi

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league