Zespół R-Motorsport zapowiedział zatrudnienie dwójki debiutantów na swój pierwszy sezon w Deutsche Tourenwagen Masters. Ekipę wystawiającą Astony Martiny reprezentować będą Jake Dennis i Ferdinand Habsburg.

Dennis jest już znany ekipie z występów za kierownicą samochodów GT, m.in. w Intercontinental GT Challenge. Brytyjczyk został wybrany przez Mercedesa-AMG do testu debiutantów za kierownicą samochodu DTM pod koniec ubiegłego roku.

„Dołączenie do DTM to ogromny krok w mojej karierze” – powiedział Dennis. „To ogromne wyzwanie, które z radością podejkę, bo wiem, że muszę zmierzyć się z silną konkurencją, żeby dowieść swoich umiejętności. DTM to znakomite na to miejsce i nie mogę doczekać się startu sezonu”.

Habsburg ostatnie lata spędził za kierownicą samochodu Formuły 3, gdzie zasłynął głównie za sprawą swojego występu w Grand Prix Makau 2017, kiedy to rozbił się w ostatnim zakręcie i przekroczył linię mety na trzech kołach.

„Nie mogę doczekać się mojego debiutu w DTM” – powiedział Austriak. „Rywalizacja w tej bardzo profesjonalnej serii to ogromne wyzwanie. Nie będzie mi łatwo jako debiutantowi, który stanie przeciwko najlepszym kierowcom samochodów turystycznych. Chcę nauczyć się jak najwięcej w jak najkrótszym czasie i poprawiać swoje wyniki z wyścigu na wyścig”.

Zespół już wcześniej ogłosił zaangażowanie byłego mistrza DTM Paula di Resty.

Źródło: touringcartimes.com, touringcartimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race