Utworzona przez AF Racing i HWA spółka z kapitałem mieszanym Vynamic GmbH będzie zajmować się opracowaniem i budową nowych samochodów Aston Martin Vantage, które będą rywalizować w DTM w tym sezonie.

Firma z siedzibą w Affalterbach skorzysta z doświadczenia obu partnerów przy opracowywaniu nowych samochodów. Wydane oświadczenie wskazuje, że decyzja o utworzeniu Vynamic została podjęta ze względu na „stworzenie strategicznie innowacyjnego partnerstwa dla projektów rozwojowych w wyścigach samochodowych i branży motoryzacyjnej”.

Firma Vynamic GmbH będzie odpowiedzialna za rozwój i budowę samochodów wyścigowych, w tym tych przeznaczonych do startów w DTM z R Motorsport, a także pojazdów drogowych, które będą produkowane na niewielką skalę.

„Wraz z powstaniem Vynamic GmbH podjęliśmy kolejny ważny krok w rozwoju naszych firm” – powiedział dr Florian Kamelger, partner w AF Racing AG, szef zespołu R Motorsport i dyrektor zarządzający Vynamic GmbH. „W ten sposób chcemy zapewnić, że osiągniemy nasz główny cel, jakim jest stałe ugruntowanie pozycji w międzynarodowych wyścigach samochodowych najwyższej klasy w możliwie najkrótszy i najszybszy sposób”.

„Uważamy również, że niezwykle ważne jest, aby poprzez sukces na torze wykazać naszą zdolność do bycia konkurencyjnymi i innowacyjnymi w zakresie rozwoju i konstrukcji limitowanych pojazdów drogowych w branży motoryzacyjnej”.

Ulrich Fritz, dyrektor generalny HWA AG, stwierdził, że wykorzystanie powiązania jego firmy wraz z AF Racing w nowym przedsięwzięciu ma sens: „Otoczenie rynku, w którym działa HWA AG – w szczególności międzynarodowy sport motorowy - przeżywa obecnie szybki rozwój. Połączenie wieloletniego doświadczenia zdobytego przez HWA AG w międzynarodowych wyścigach samochodowych z doświadczeniem AF Racing AG w marketingu ekskluzywnych pojazdów ma olbrzymi potencjał, który zamierzamy wykorzystać, zakładając naszą wspólną firmę Vynamic GmbH”.

Źródło: touringcartimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race