Danilo Petrucci wystartuje w Dakarze

Doniesienia pojawiające się w mediach od kilku miesięcy zostały właśnie potwierdzone przez KTM – Danilo Petrucci po tym, jak nie znalazł miejsca w stawce MotoGP na przyszły sezon, stanie na starcie nadchodzącego Rajdu Dakar.

Aktualny zawodnik zespołu Tech3 KTM podczas swojej kariery w Motocyklowych Mistrzostwach Świata odniósł dwa zwycięstwa i dziesięć razy stanął na podium. Największe sukcesy odnosił na motocyklach Ducati; na KTM przesiadł się w sezonie 2021 – jednak w przyszłym roku w MotoGP jego miejsce zajmie debiutant w klasie królewskiej, Raúl Fernández.

Petrucci od zawsze chciał wystartować w legendarnym rajdzie, więc przystał na propozycję KTM-a. W procesie zmiany specjalizacji pomogą mu między innymi: zwycięzca Dakaru 2018 i mistrz świata w rajdach Cross Country Matthias Walkner, dwukrotny triumfator Rajdu Dakar, czyli Toby Price, a także zwycięzca z 2021 roku – Kevin Benavides.

„Dla mnie jazda w Dakarze to spełnienie marzeń” – stwierdził Petrucci. „Zawsze chciałem w nim pojechać, od kiedy byłem dzieckiem i oglądałem taśmy z rajdu z lat 80. czy 90. Muszę podziękować KTM-owi za tą szansę. Będę chyba jedynym zawodnikiem, który na przełomie miesiąca startował w MotoGP i w Dakarze – jestem dumny z tego, że tam jadę. Moim głównym celem jest ukończenie wyścigu i cieszenie się nim”.

Petrucci opowiedział też o swoich przygotowaniach: „Pierwszym krokiem było ćwiczenie w czytaniu roadbooka razem z Jordim [Viladomsem], który w rajdzie brał udział wiele razy i stanął na podium, więc bardzo pomógł mi w tej sztuce. Siedziałem też już na KTM 450 RALLY podczas testu w Dubaju, gdzie jeździłem z mistrzami – wiele się od nich nauczyłem”.

Rajd Dakar 2022 wystartuje 2 stycznia w Ha’il, a zakończy się czternastego dnia miesiąca w Dżuddzie.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej KTM

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1