Latvala wciąż liderem w Portugalii, Ogier goni

Podczas trzeciego dnia Rajdu Portugalii, piątej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata zawodnicy mieli do przejechania 165,08 kilometra w ramach sześciu odcinków specjalnych. Liderem rajdu pozostał Jari-Matti Latvala z Volkswagena.

Fin Prowadzi z przewagą 9,5 sekundy nad Francuzem Sébastienem Ogierem, startującego podobnie jak on w niemieckim zespole i 20 sekund nad Brytyjczykiem Krisem Meekiem w Citroënie. Dzisiaj dwukrotny mistrz świata nie otwierał trasy, ponieważ jechali przed nim zawodnicy startujący w systemie Rally2, czyli Elfyn Evans, Khalid Al-Qassimi w Citroënie i Lorenzo Bertelli. Dało to dużo lepsze tempo Ogiera i awans na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. W dniu dzisiejszym odcinki specjalne wygrywało trzech zawodników. Byli to Ogier dwukrotnie, podobnie Meeke i raz Andreas Mikkelsen startujący w Polo R WRC.

Na ósmym odcinku specjalnym Elfyn Evans jadący Fiestą uderzył w kamień, czym urwał koło i nie mógł kontynuować jazdy. Na tej samej próbie Thierry Neuville z Hyundaia rolował i również musiał wycofać się z dzisiejszej rywalizacji. Lorenzo Bertelli podróżujący Fiestą zatrzymał się na piątym kilometrze 10. odcinka specjalnego i zakończył jazdę.

Po problemach Belga Robert Kubica w Fordzie Fiesta awansował na 9. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.  Nasz rodak podobnie jak wczoraj jechał bardzo spokojnie i bardzo równo, nie mając większych problemów. Dzisiaj załoga Kubica/Szczepaniak dobrała lepsze ustawienia samochodu i opony Pirelli nie zużywały się w tak szybkim tempie jak wczoraj.

Ostatniego dnia kierowcy przejadą  trzy odcinki specjalne o łącznej długości 54,65 kilometra. Start pierwszego odcinka specjalnego odbędzie się o 9:08.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league