Škoda Motorsport nie wystawi już fabrycznego zespołu w WRC

Szef Škody Motorsport Michal Hrabánek podczas dorocznej konferencji czeskiego producenta w Pradze potwierdził, że w przyszłym roku ekipa nie wystawi już własnego fabrycznego zespołu w WRC, a zamiast tego skupi się na programie klienckim.

Škoda Fabia F5, która została stworzona w 2015 roku, przyczyniła się do zdobycia mistrzostw we wszystkich sezonach, w jakich startowała w kategorii WRC 2. W 2016 roku tytuł Esapekka Lappi, w 2017 – Pontus Tidemand, a w 2019 - Kalle Rovanperä. Wszyscy trzej kierowcy ostatecznie znaleźli się w WRC.

Po sukcesie odniesionym w WRC 2, szef Škody Motorsport potwierdził, że nie zostanie wystawiony zespół fabryczny w przyszłym roku.

„Po jednym z najbardziej udanych lat w WRC, nie ma powodu, aby wracać i znów pokazywać, że samochód jest niezawodny i konkurencyjny. Wiemy, że zespół jest w stanie wygrać. Teraz [prywatne] zespoły mogą sięgnąć po mistrzostwo wraz z naszym wsparciem” – powiedział Hrabánek.

„Mimo wszystko nie odchodzimy – pozostaniemy w mistrzostwach i poszukujemy ulepszeń do Fabii R5, które nadejdą. Nie obawiajcie się, Škoda nie wycofuje się z motorsportu. Wyzwanie na przyszły rok jest inne. Nie będziemy mieć zespołu fabrycznego w Rajdowych Mistrzostwach Świata, ale zamierzamy wspierać klientów. Sprzedaliśmy ponad 300 samochodów, a klienci oczekują wyjątkowego poziomu usług, części zamiennych i konsultacji dotyczących ustawień, odnowy przekładni i silników. Sprzedaż tej liczby pojazdów stanowi ogromne zobowiązanie i nie chcielibyśmy zawieść naszych klientów”.

Źródło: wrc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league