Citroën wycofuje się z WRC

Fabryczny zespół Citroëna ogłosił wycofanie się z cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata po tym, jak Sébastien Ogier zdecydował o rozstaniu się z francuską marką. Decyzja jest tłumaczona brakiem dostępności czołowego kierowcy na sezon 2020.

„Nasza decyzja o wycofaniu się z WRC już po sezonie 2019 jest reakcją na opuszczenie Citroëna przez Sébastiena Ogiera” – skomentowała szefowa Citroëna Linda Jackson. „Oczywiście nie życzyliśmy sobie takiej sytuacji, ale nie wyobrażamy sobie sezonu 2020 bez Sébastiena. Chciałabym podziękować zespołowi za ich pasję oraz zaangażowanie. Citroën jest nieodłącznie związany z rajdami i jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy jedną z najbardziej utytułowanych marek w historii WRC, ze 102 zwycięstwami oraz ośmioma tytułami producentów”

Citroën nadal będzie reprezentowany na rajdowych trasach poprzez przeznaczony dla klientów model C3 R5. Nie wiadomo jeszcze, co stanie się z załogą Esapekka Lappi i Janne Ferm, wobec której Citroën zobowiązał się wystawić samochód w sezonie 2020. 

Źródło: citroenracing.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league