Ogier na czele shakedownu Rajdu Australii

Sébastien Ogier uzyskał najlepszy czas na odcinku testowym przed ostatnią rundą tegorocznego sezonu WRC – Rajdem Australii.

Lider mistrzostw, który celuje w obronę tytułu, swój najlepszy rezultat odnotował na swoim ostatnim przejeździe odcinka Bucca o długości 5,07 kilometrów. Francuz okazał się być nieznacznie lepszy od Andreasa Mikkelsena oraz Otta Tänaka, których wyprzedził o 0,2 sekundy.

Po pierwszym przejeździe na czele tabeli z czasami znajdował się Tänak oraz jego zespołowy kolega z Toyoty Jari-Matti Latvala. Podczas drugiej próby Tänak oraz kolejny kierowca Toyoty Esapekka Lappi podnieśli poprzeczkę, jednak wraz z biegiem czasu uzyskiwane wyniki stawały się jeszcze lepsze na skutek przecierania trasy. Ostatni głos należał jednak do Ogiera, który na czwartym przejeździe wskoczył na szczyt zestawienia.

Najbardziej pracowitym zawodnikiem był Mikkelsen, który aż sześciokrotnie pojawił się na trasie odcinka testowego. Norweg w zestawieniu czasowym zrównał się z Tänakiem i obaj swoje najlepsze czasy ustanowili na czwartym przejeździe.

„To fajny shakedown, dobrze odwzorowujący odcinki specjalne. Mamy również kilka oesów rozgrywanych na takich samych odcinkach drogi, więc miło było zobaczyć, jak wszystko działa. Najważniejsza będzie pogoda. Wygląda na to, że zmienia się ona przez cały czas i trudno przewidzieć, co nadejdzie” – powiedział Tänak.

Walczący o tytuł Thierry Neuville uzyskał czwartym czas na shakedownie. W samochodzie Belga po raz pierwszy pojawił się nowy silnik wyposażony w głowice o specyfikacji na sezon 2019. Czołową szóstkę uzupełnili Craig Breen oraz Hayden Paddon.

Podczas ostatniego rajdu tego sezonu załogi będą miały do pokonania 24 odcinki specjalne o łącznej długości 316,30 km. Początek rywalizacji już dzisiaj 22:03 czasu polskiego.

P Nr Załoga Zespół   Rezultat
1 1
Sébastien Ogier
Julien Ingrassia
M-Sport Ford WRT 2:53.8
2 4
Andreas Mikkelsen
Anders Jæger
Hyundai Shell Mobis WRT + 0,2
3 8
Ott Tänak
Martin Järveoja
Toyota Gazoo Racing WRT + 0,2
4 5
Thierry Neuville
Nicolas Gilsoul
Hyundai Shell Mobis WRT + 0,3
5 11
Craig Breen
Scott Martin
Citroën Total Abu Dhabi WRT + 0,8
6 6
Hayden Paddon
Sebastian Marshall
Hyundai Shell Mobis WRT + 0,9
7 7
Jari-Matti Latvala
Miikka Anttila
Toyota Gazoo Racing WRT + 1,1
8 9
Esapekka Lappi
Janne Ferm
Toyota Gazoo Racing WRT + 1,2
9 3
Teemu Suninen
Mikko Markkula
Citroën Total Abu Dhabi WRT + 1,3
10 2
Elfyn Evans
Daniel Barritt
M-Sport Ford WRT + 1,4

Źródło: wrc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league