Już w najbliższy weekend Mateusza Lisowskiego czeka prawdopodobnie najważniejszy w karierze start w Ceska Pojistovna Skoda Octavia Cup. Zawodnik z Wieliczki stanie bowiem przed szansą zostania pierwszym w historii zwycięzcą SOC spoza Czech i Słowacji.

Aby ten warunek został spełniony, Lisowski musi jeden z dwóch wyścigów tego weekendu ukończyć w pierwszej trójce bądź uplasować się przed zajmującym obecnie drugie miejsce w punktacji Frantiskiem Doskiem.

Zbliżająca się czwarta w tym sezonie runda SOC będzie po raz trzeci z rzędu rozegrana na torze w Moście pod Pragą. Tym razem eliminacja tego cyklu będzie mieć wyjątkową oprawę. Dwa wyścigi pucharu Octavii rozegrane zostaną bowiem w ramach Renault Trucks Czech Grand Prix (runda Mistrzostw Europy Samochodów Ciężarowych). Tym samym organizatorzy tej eliminacji spodziewają się tak jak w roku ubiegłym ponad 50 tysięcy widzów na trybunach. Zapewnienie sobie przez Mateusza Lisowskiego tytułu mistrza SOC podczas zawodów takiej rangi byłoby bez wątpienia fantastycznym ukoronowaniem tego bardzo udanego sezonu w jego wykonaniu. 
Dodajmy, iż poza rundą w Moście kierowców biorących udział w tym czeskim pucharze czeka jeszcze start w finałowej eliminacji, która odbędzie się pod koniec września na torze w Brnie. 

Mateusz Lisowski: "Bardzo chciałbym zapewnić sobie tytuł podczas pierwszego wyścigu tej zbliżającej się rundy. Postaram się jednak skoncentrować przede wszystkim na swojej jeździe i nie kalkulować. Chciałbym w Moście po raz kolejny pojechać dwa bardzo dobre wyścigi, a jeśli już teraz zapewnię sobie tytuł, to będzie to po prostu wielki sukces. Tym cenniejszy, iż odniesiony na tak dużej rangi zawodach jak European Truck Championships. Warto pamiętać, że w tym roku zmienił się regulamin, a odwrócona kolejność na starcie drugiego wyścigu z pewnością nie ułatwiała zdobywania punktów. Przepis ten dał jednak innym zawodnikom szanse na zaistnienie w czołówce SOC. Po zeszłorocznym sezonie, który był dla mnie okresem zdobywania doświadczeń w Octavia Cup, w tym roku cel był jeden: zwycięstwo. Cały zespół Autocentrali ciężko pracował na ten sukces i mam nadzieję, że zbliżające się zawody postawią kropkę nad „i”. Cieszę się, że w Moście w barwach zespołu z Hlucina zadebiutuje Tomek Nowacki. Będę mocno trzymał za niego kciuki i przekażę mu swoje rady.”


Klasyfikacja generalna Skoda Octavia Cup 2009 (po sześciu wyścigach)
1. LISOWSKI Mateusz (PL) - DHL 100 pkt.
2. DOŠEK František (CZ) - JOSEF PEKAŘ 72 pkt.
3. JIRÁSEK Aleš (CZ) - ACA 55 pkt.
4. NEMEC Patrik (SK) - AUTOMEDIA 46 pkt.
5. DOSTÁL Jan (CZ) - VEKRA 36 pkt.
6. JUPA Jiří (CZ) – VEKRA RACING TEAM I 30 pkt.

Harmonogram zmagań w IV rundzie SOC – Autodrom Most (CZ)

Piątek 28.08.2009
15.35-16.05 Treningi wolne

Sobota 29.08.2009
10.15-10.45 Treningi wolne
14.10-15 Kwalifikacje

Niedziela 30.08.2009
11.20 – 12.10 Wyścig 1 (17. okr)
14.40 – 15.30 Wyścig 2 (17 okr.)

Źródło: Informacja prasowa

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league