Przed reprezentantem zespołu Intermarche-Racing Tomaszem Nowackim debiut w cyklu Ceska Pojistovna Skoda Octavia Cup. Zawodnik z Trzebiatowa, który w tym sezonie na poważnie rozpoczął swoją przygodę z wyścigami, podczas zbliżającego się weekendu wystartuje w czwartej tegorocznej rundzie czeskiego pucharu.

Nowacki już w pierwszym swoim wyścigu SOC pojedzie w barwach bez wątpienia najmocniejszego czeskiego zespołu wystawiającego Octavie w tym cyklu od wielu lat. Mowa tutaj o zespole Autocentrala Hlucin. To właśnie ten zespół reprezentuje od dwóch sezonów Mateusz Lisowski — tegoroczny lider punktacji. Tym samym na torze w Moście pod Pragą ujrzymy dwóch reprezentantów Polski.

Debiut Nowackiego w SOC obejrzą tłumy widzów, bowiem zawody rozegrane zostaną w ramach Renault Truck Czech Grand Prix (runda Mistrzostw Europy Samochodów Ciężarowych). Pewnie tak jak w ubiegłym roku, te bardzo popularne w Czechach zmagania obejrzy na żywo ponad 50.000 widzów.

Dodajmy, iż obydwa wyścigi SOC rozegrane zostaną w najbliższą niedzielę.

Tomasz Nowacki: "W zawodach w Moście wystartuję za kierownicą Skody Octavii, którą wcześniej występował Milan Kusy Jr. Bez wątpienia do Mostu jadę po naukę, bowiem jeszcze nigdy nie startowałem samochodem z sekwencyjną skrzynią biegów. Oczywiście będę chciał zaprezentować się z dobrej strony. Skoda Octavia Cup jest przecież pucharem, gdzie swoje kariery rozpoczynali tacy zawodnicy jak Štefan Rosina, Jiri Janak, Erik Janis czy Michael Vorba. Wszyscy liczymy, że dzięki zwycięstwu w tym cyklu rozpocznie się światowa kariera Mateusza Lisowskiego. Korzystając z okazji, pragnę podziękować właśnie Mateuszowi i jego ojcu za wsparcie i rekomendację. Dziękuję również Jiri Lipinie za to, że uwierzył we mnie i dał mi szansę na start w tej serii. Postaram się nie zawieść managera zespołu Autocentrala Hlucin. Stawka w SOC to jednak doświadczeni zawodnicy, tak więc podchodzę do tego występu ze spokojem.„

Harmonogram zmagań w IV rundzie SOC – Autodrom Most (CZ)

Piątek 28.08.2009
15.35-16.05 Treningi wolne

Sobota 29.08.2009
10.15-10.45 Treningi wolne
14.10-15 Kwalifikacje

Niedziela 30.08.2009
11.20 – 12.10 Wyścig 1 (17. okr)
14.40 – 15.30 Wyścig 2 (17 okr.)

Źródło: Informacja prasowa

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race