Kacper Sztuka wygrywa wyścig F4 na Imoli

Kacper Sztuka się nie zatrzymuje. Wygrywa wyścig F4 na włoskim torze Imola. To pierwsze w historii zwycięstwo Polaka we włoskiej F4 i trzecie podium w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

16-letni kierowca fenomenalnie rozpoczął sezon we włoskiej Formule 4. Na torze Imola, gdzie odbywała się pierwsza runda mistrzostw Italii, reprezentant niemieckiego zespołu Ungar-Schumacher Racing zajął drugie miejsce w drugim wyścigu, a w trzecim był już bezkonkurencyjny – wygrywając.

„Jestem bardzo zadowolony z tego co osiągnąłem” – powiedział Kacper Sztuka. „Czuję, że znaleźliśmy z zespołem dobre tempo, a dzisiejsza wygrana na tym torze jest spełnieniem marzeń i zapowiedzią przed całym sezonem, który osobiście uważam za bardzo obiecujący. Cieszę się, że po raz kolejny pokazałem swoją powtarzalność”.

Pierwszy niedzielny wyścig rozpoczął z trzeciego rzędu, awansując o trzy pozycje. Ostatecznie rywalizację zakończył na drugi miejscu, ustępując jedynie koledze z ekipy. Alexander Dunne na mecie miał niespełna półtorej sekundy przewagi nad Sztuką. Do finałowego wyścigu ruszył z drugiego pola. Prowadzenie objął już po pierwszym zakręcie i przez siedemnaście okrążeni nie oddał go do samej mety. Na drugim stopniu podium stanął Rafael Camara, a na trzecim Alexander Dunne.

Dla Sztuki to kolejny weekend wyścigowy, gdzie w po raz kolejny pokazuje świetne tempo i jest powtarzalny. Dwa tygodnie temu Polak wystartował w niemieckiej ADAC F4, skupiając się na przygotowaniach do włoskiej F4 i stanął na podium, zajmując drugie miejsce.

Włoska liga jest najmocniejszą na świecie Formułą 4. Startuje w niej wielu utalentowanych kierowców, potomków znanych sprzed laty kierowców Formuły 1, a także juniorzy programów Ferrari i Mercedesa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1