Bartłomiej Madziara przed kolejnym sezonem GSMP

Pod koniec maja rozpocznie się kolejny sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. W tym roku ściganie rozpocznie 19. Wyścig Górski Prządki, który odbędzie się w dniach 20-22.05.2022.

Drugi rok z rzędu w GSMP weźmie udział Bartłomiej Madziara, który będzie bronił tytułu Mistrza Polski wywalczonego w zeszłym roku samochodem BMW E36 M3. W tym sezonie Bartłomiej planuje starty w nowym aucie: Porsche 991.2 GT3 cup.

GT3 Cup II Generacji posiada silnik, który generuje 485 koni mechanicznych przy 7500 obrotów na minutę i 480 nm, które wysyłane są na tylną oś poprzez sekwencyjną skrzynię biegów z łopatkami przy kierownicy o sześciu przełożeniach. Samochód gotowy do startu waży około 1200 kg. Za hamowanie odpowiadają stalowe tarcze hamulcowe o średnicy 380 mm.

Zespół odbył już z końcem kwietnia pierwsze testy na torze Poznań. „Porsche robi mega wrażenie, generuje bardzo dużo trakcji na wyjściach z zakrętów. Wymaga od kierowcy zupełnie innej techniki jazdy niż samochody, którymi startowałem do tej pory. Przede mną spore wyzwanie. Jest to jednak spełnienie moich marzeń i nie mogę doczekać się, kiedy znajdę się na starcie pierwszego wyścigu” – mówi Bartłomiej Madziara po testach.

W najbliższych dniach samochód zostanie oklejony w barwy na sezon 2022. Barwami Bartłomieja Madziary pozostają dynamiczne, geometryczne połączenia kolorów niebieskiego i żółtego. Za projekt oklejenia odpowiada SDL.studio Motorsport Design, a wykonaniem zajmie się Majcher Team. Śledząc profile społecznościowe Bartka można na bieżąco uzyskać informacje na temat przygotowań oraz samych startów.

Sezon Górski w tym roku składa się z ośmiu wyścigów, których dokładny kalendarz znajduje się na stronie www.gsmp.pzm.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1