Dzisiaj w godzinach popołudniowych zawodnicy Pucharu Scirocco R-Cup wjechali na tor Brands Hatch, aby przy słonecznej pogodzie odbyć półgodzinny trening przed jutrzejszym wyścigiem. Chociaż dla Mateusza Lisowskiego był to debiut na brytyjskim torze, zawodnik z Wieliczki znów nie miał sobie równych i najszybciej ze wszystkich kierowców pokonał treningowe okrążenia toru.

W sobotę 3 września, po kwalifikacjach odbywających się od 12.50 do 13.20, o godzinie 17.30 zawodnicy staną do półgodzinnego wyścigu, liczącego 26 okrążeń toru. Wyścig można oglądać na żywo w Internecie pod adresem: transmisja.

Mateusz Lisowski: Trening od początku do końca przebiegał bez żadnych problemów, a tor okazał się identyczny jak ten, na którym ćwiczyłem przy pomocy symulatora. Na Brands Hatch jechałem po raz pierwszy w życiu, ale czuję się na nim bardzo dobrze, o czym może świadczyć fakt, że uzyskałem najlepszy czas. Teraz mogę sobie pozwolić na chwilę odpoczynku, a jutro będę walczył o pole position i 1. miejsce w wyścigu.

Tor Brands Hatch Race Circuit (w skrócie Brands Hatch), położony jest w Wielkiej Brytanii, 34 kilometry na południowy wschód od Londynu. Obiekt posiada dwie konfiguracje, dłuższą – Grand Prix o długości 4206 metrów, oraz krótszą – Indy circuit, o długości 1929 metrów. Na torze Brands Hatch rozgrywane są zawody zarówno serii międzynarodowych, jak na przykład WTCC, Formuły 2, a także narodowych, takich jak Formuła 3 oraz British Touring Car Championship. Podczas tegorocznego wyścigu, zawodnicy Pucharu Scirocco R-Cup będą mogli skorzystać z systemu push-to-pass aż 15 razy.

Źródło: Informacja prasowa Lisowski Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race