Molski wygrywa drugi wyścig Super S Cup

Zaledwie dwie godziny po zakończeniu pierwszego wyścigu sezonu 2022, kierowcy WORK STUFF Super S Cup ponownie przystąpili do rywalizacji w ramach inauguracyjnego weekendu na Torze Poznań. Po starcie z ósmego pola, na pierwszą lokatę przebił się Michał Molski.

Zwycięzca piątkowych kwalifikacji nie dojechał do mety pierwszego wyścigu, przez co musiał startować z dalszej pozycji. Znakomity start zaliczył Toon Knapen, który zyskał dwie pozycje i objął prowadzenie na koniec pierwszego okrążenia. Drugą lokatę utrzymał Grzegorz Stępień, a na trzecie awansował Damian Stachowiak, który po wygraniu pierwszego wyścigu musiał startować z piątej pozycji.

Do przodu w szybkim tempie przebijał się również Tomasz Pawlaczyk, zyskując pięć pozycji na pierwszym okrążeniu i kolejne dwie na następnym. Trzeci zawodnik poprzedniego sezonu wyszedł w ten sposób na drugą lokatę, a na trzecim kółku odebrał prowadzenie Knapenowi.

Śladami Pawlaczyka podążał Jerzy Drabent, który – jak się wydawało – miał szansę zagrozić liderowi. Pawlaczyk zwiększył jednak tempo i odjechał na ponad trzy sekundy. Było to jednak za mało, aby utrzymać za sobą Molskiego, który w końcówce wyścigu zaczął szybko gonić lidera, korzystając na tym, że Drabent przejechał przez aleję serwisową.

Molski zyskał prowadzenie na przedostatnim okrążeniu i utrzymał je do końca, przekraczając linię mety niecałą sekundę przed Pawlaczykiem. Podium uzupełnił Adam Karkuszewski, który za swoimi plecami miał Patryka Hoffmanna, Bartosza Alejskiego, Tomasza Augustyniaka, Jakuba Kojdra i Grzegorza Stępnia.

Na trzy okrążenia do mety zderzyli się i wypadli z toru Michał Walczak-Makowiecki i Jerzy Drabent, powodując częściową neutralizację. Wcześniej odpadli zwycięzca porannego wyścigu Damian Stachowiak oraz Toon Knapen.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1