Stachowiak wygrywa na otwarcie sezonu Super S Cup

Damian Stachowiak odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w WORK STUFF Super S Cup i został liderem klasyfikacji generalnej po inauguracyjnym wyścigu sezonu 2022. Zameldował się on na mecie tuż przed debiutującym Patrykiem Hoffmannem.

Prowadzenie po starcie objął ruszający z pole position Michał Molski. Kontrolował on rywalizację na początkowym etapie, otwierając swoją przewagę do ponad pięciu sekund na półmetku wyścigu. Zwycięzca kwalifikacji nie dojechał jednak do mety, oddając prowadzenie w ręce Stachowiaka.

Ten po starcie z ósmego pola systematycznie przesuwał się do przodu, wyprzedzając na swojej drodze m.in. Toona Knapena. Na dziewiątym okrążeniu wyprzedził Adama Karkuszewskiego w zakręcie uśmiech szatana, co miało okazać się manewrem dającym mu zwycięstwo.

Karkuszewski również napotkał na problemy techniczne i zwolnił w końcówce, co wykorzystał startujący z 10. pola Hoffmann. Debiutujący w tegorocznym cyklu zawodnik jechał w końcówce szybciej od lidera, lecz na mecie zabrakło mu 1,796 sekundy.

Knapen dojechał na trzeciej pozycji, przed Grzegorzem Stępniem, Tomaszem Augustyniakiem, Jerzym Drabentem i Karkuszewskim.

Inaczej niż zazwyczaj, oba wyścigi WORK STUFF Super S Cup odbywają się jednego dnia. Zawodnicy będą mieli mniej niż dwie godziny na zregenerowanie sił przed kolejnym startem.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze