Zapowiedź drugiej rundy WORK STUFF Super S Cup

Nieco ponad miesiąc po inauguracji sezonu, stawka sezonu 2022 Wyścigowych Mistrzostw Polski WORK STUFF Super S Cup ponownie zbierze się, aby rywalizować o punkty na Torze Poznań.

Czerwcowa runda zapowiada się wyjątkowo gorąco i zawodnicy nie będą już mieli problemów z rozgrzaniem nowych wyczynowych tylnych opon, które sprawiały pewne problemy podczas majowej inauguracji. W związku z tym zapowiada się znakomita walka o czołowe pozycje, toczona na granicy przyczepności.

Niespodziewanym liderem jest po pierwszej rundzie tegoroczny debiutant Patryk Hoffmann, który stanął na podium pierwszego wyścigu i zaprezentował mądrą równą jazdę w drugim. Zaledwie jeden punkt traci do niego zwycięzca kwalifikacji i drugiego wyścigu Michał Molski – który przyzwyczaił już do znakomitych czasów na Torze Poznań, a sześć punktów do lidera traci Damian Stachowiak, który wywalczył swoje pierwsze zwycięstwo w WORK STUFF Super S Cup. Mniej niż 10 punktów traci również Adam Karkuszewski.

Pierwsza runda była wyjątkowo nieudana dla faworytów. Niepowodzenia będą próbowali zostawić za sobą Tomasz Pawlaczyk, Bartosz Alejski i Jakub Kojder, którzy łącznie zdobyli tylko 35 punktów. Najwięcej do nadrobienia mają jednak Jerzy Drabent i Michał Walczak-Makowiecki. Mechanicy DRIVE SQUAD wielkim wysiłkiem przywrócili ich do rywalizacji po tym, jak oba samochody zostały poważnie uszkodzone w kolizji.

Po nietypowej pierwszej rundzie, WORK STUFF Super S Cup wróci do swojego tradycyjnego harmonogramu. W piątek odbędą się zatem kwalifikacje i pierwszy wyścig, a drugi start z odwróconej kolejności nastąpi w sobotę.

Siedem załóg przystąpi też do rywalizacji w dwugodzinnym wyścigu długodystansowym WSMP. Tu prowadzenia w klasyfikacji generalnej bronić będą zwycięzcy pierwszej rundy – Adam Karkuszewski i Bartosz Alejski – do których niewiele tracą Tomasz Augustyniak z Nikodemem Wiśniewskim oraz Jakub Kojder z Tomaszem Pawlaczykiem. Kwalifikacje do długiego dystansu odbędą się w piątek, a sam wyścig w sobotę popołudniu i zakończy wizytę kierowców WORK STUFF Super S Cup na Torze Poznań.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze