Nikodem Wierzbicki, który dwukrotnie pojawiał się na drugim stopniu podium, okazał się najlepszym kierowcą trzeciej rundy KIA PLATINUM CUP w Poznaniu. W wyścigach domowej rundy triumf odnosili Kamil Serafin i Jakub Szablewski.

Kamil Serafin oraz Nikodem Wierzbicki są najbardziej zadowolonymi kierowcami KIA PLATINUM CUP 2019 po pierwszej rundzie sezonu, która odbyła się na Hungaroringu. Obaj zawodnicy mieli okazję wznieść w górę puchary za wygranie wyścigu, a dodatkowo Wierzbicki sprawił swojemu tacie najlepszy możliwy prezent na urodziny.

Tor Hungaroring, który pierwszy raz pojawił się w kalendarzu mistrzostw Polski Kia Picanto w 2007 roku, rozpocznie kolejny sezon zmagań, które mają wyłonić najszybszego kierowcę KIA PLATINUM CUP 2019.

Konrad Wróbel oraz Szymon Jabłoński mają najwięcej powodów do zadowolenia na koniec finałowej rundy KIA PLATINUM CUP, która odbyła się na torze w belgijskim Zolder. Pierwszy z kierowców już po pierwszym wyścigu cieszył się z tytułu mistrza Polski, który przypieczętował zwycięstwem w drugim wyścigu. Świętujący dziś piętnaste urodziny Jabłoński był najszybszy w kwalifikacjach, wygrał pierwszy wyścig i zapisał na swoje konto finałową rundę.

Szymon Jabłoński, który nie startował w Moście i powrócił do stawki KIA PLATINUM CUP podczas finałowej rundy w Zolder, w fenomenalnym stylu wywalczył pole position do pierwszego wyścigu. Rallycrossowy wicemistrz Polski jako jedyny z całej stawki zdołał złamać barierę dwóch minut i siedmiu sekund. Szanse na mistrzostwo Polski stracił Lukas Keil, który był szósty.

Lukas Keil, który wygrał pierwszy wyścig KIA PLATINUM CUP na Autodromie Most, a w drugim pokonał linię mety za plecami Konrada Wróbla, zapisał na swoje konto piątą rundę cyklu. Wspomniany Wróbel, zdobywając blisko 140 punktów, zrobił znaczący krok w stronę mistrzowskiego tytułu.

Tor Poznań, który w tym roku będzie gościł trzecią rundę KIA PLATINUM CUP, już po raz dwudziesty pierwszy będzie areną zmagań kierowców walczących na pokładach wyścigowych Picanto. Co więcej, tylko raz w historii serii mistrz Polski nie wygrał wyścigu podczas krajowej rundy, co zapowiada jeszcze ciekawszą rywalizację w dniach 15-17 czerwca podczas której obecny będzie także Kuba Przygoński.

Konrad Wróbel, który powrócił do stawki mistrzostw Polski Kia Picanto, z pewnością będzie dobrze wspominał ostatni kwietniowy weekend, podczas którego wygrał oba wyścigi na Hungaroringu.

Sobotnie, słoneczne południe na torze Hungaroring, niczym w westernowych klimatach, było areną pierwszego wyścigu KIA PICANTO CUP w sezonie 2018. Zawodnicy tradycyjnie już nie pozostawili kibicom żadnych złudzeń, że walka o ułamki sekund jest dla nich celem nadrzędnym, a każda wywalczona pozycja daje ogromną satysfakcję.

Konrad Wróbel, który powrócił do startów w mistrzostwach Polski Kia Picanto, wywalczył pole position do pierwszego wyścigu serii na torze Hungaroring.