Razgatlıoğlu: Nie jest dla mnie ważny start z pierwszej pozycji

Toprak Razgatlıoğlu prezentował świetne tempo podczas piątkowych treningów na torze w Moście. Turek przyznał, że jest zadowolony z tempa jednak szybkie jest także BMW i nie wie, co może stać się w wyścigu – będzie chciał jednak walczyć o podium.

Najszybszy w pierwszej sesji treningowej był Jonathan Rea, jednak Razgatlıoğlu uplasował się tuż za nim ze stratą zaledwie trzydziestu pięciu setnych. W drugim treningu Turek nie prezentował zawrotnego tempa, spadając nawet na miejsce siódme – jednak w końcowych minutach zawodnik Yamahy znacznie przyśpieszył i pobił rekord toru.

„Jestem zadowolony, to dobry start” – stwierdził Turek. „Rano miałem lekkie problemy z przodem, ale potem było już lepiej. Po dwudziestu pięciu okrążeniach na jednym tyle dalej jadę  1:32,3 co jest świetnym czasem okrążenia”.

Razgatlıoğlu przyznał, że są szybcy jednak tak naprawdę przekonają się o tym w wyścigu, podczas walki z innymi: „Zobaczymy co się będzie działo w wyścigu. Na razie czuję się dobrze, ale teraz wszyscy są szybcy, szczególnie BMW, które ciągle się poprawia i jest coraz lepsze”.

Dla Turka nie tyle ważny jest start z pole position, co po prostu ruszenie z pierwszego rzędu: „Nie jest dla mnie ważny start z pierwszej pozycji, ale ważne w wyścigu będzie już jednak ruszenie z pozycji drugiej i trzeciej. Może spróbuje zrobić to, co w Donington, chociaż jutro ma padać”.

„Walczymy o podium. Na razie nie mogę powiedzieć czy walczymy o zwycięstwo, ale spróbuję walczyć o podium. Nie wiem jak to będzie w deszczu – chociaż jestem już w nim lepszy, tylko to wiem [śmiech]” – tak mistrz świata podsumował swoje szanse w ten weekend w Czechach.

Przed zawodnikami WorldSBK jeszcze trzeci trening, sesja Superpole i wyścig w sobotę, a potem wyścig Superpole oraz wyścig drugi w niedzielę. Faworytami do zwycięstwa porozstają Toprak Razgatlıoğlu, Jonathan Rea i Álvaro Bautista – na kolejne dni zapowiadany jest jednak deszcz, który może namieszać w wynikach i pomóc zawodnikom, którzy lubią chłodne warunki, czyli przykładowo Ikerowi Lecuonie.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze