Zespół Suzuki z drugim z rzędu zwycięstwem w 24 Heures Motos

Yoshimura Suzuki Endurance Racing Team odniósł zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans na torze Circuit Bugatti podczas inauguracji sezonu Endurance World Championship.

Załoga w składzie: Xavier Simeon, Gregg Black oraz Sylvian Guintoli pokonali przez 24 godziny 840 okrążeń bez większych problemów.

Na drugiej pozycji dojechał zespół Yamaha Austria Racing Team, dla którego jeździli Nicolo Canepa, Marvin Fritz, Karel Hanika. Pomimo fatalnego startu, udało się odrobić i dojechać bez problemów pokonując niecałe jedno okrążenie mniej od Suzuki. Na trzeciej lokacie bezpiecznie ukończyła ekipa FCC TSR Honda France, których barw reprezentowali Gino Rea, Mike Di Meglio i Josh Hook. Zabrakło im 14 okrążeń do YARTów.

W klasie Superstock najlepszym zespołem okazał się #18 Team Sapeus-Pompiers z składem Hugo Clerke, Guittet Baptiste i Philipp Steinmayr kończąc z 816 okrążeniami. Jako drugi linię mety przekroczył zespół #44 No limits, którzy byli reprezentowani przez Alexisa Masbou, Kevina Calię i Lukę Scassę, pokonując tor w Le Mans również 816 razy. Trzecia pozycja przypadła #55 National Motos Honda w Sebastien Suchet, Valentin Suchet i Guillaume Raymond z wynikiem 815 okrążeń.

LRP POLAND to jedyny polski zespół, który dojechał do mety wyścigu. Bartłomiej Lewandowski, Stefan Kershbaumer oraz Dominic Vincon zajęli 15. miejsce w klasyfikacji generalnej, zaś w swojej klasie EWC uplasowali się na znakomitej, szóstej pozycji.

Również Paweł Szkopek zaliczył wyścig do udanych – wraz z Janem Mohr i Christianem Napoli w zespole #91 Energie Endurance wywalczyli 16. pozycję w klasyfikacji generalnej, a w klasie Superstock zajęli 9. miejsce.

Zespół Wójcik Racing Team, który wystawiał motocykle #77 oraz #777, nie ukończył wyścigu.

Wielkie podziękowania kieruję do zespołu LRP POLAND oraz Pawłowi Szkopkowi za współpracę podczas 24-godzinnego wyścigu, Eurosport za umożliwienie relacji na żywo oraz całej redakcji ŚwiatWyścigów.pl za wsparcie przez cały tydzień!