Piątkowe postępy Biesiekirskiego w mistrzostwach świata

18-letni Piotr Biesiekirski zadebiutował w motocyklowych mistrzostwach świata klasy Moto2, pokonując w sumie 32 okrążenia podczas dwóch piątkowych treningów wolnych przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Emilii-Romanii w Misano.

Jedyny Polak i najmłodszy zawodnik w stawce rozpoczął dzień od porannego treningu, w którym pokonał osiemnaście okrążeń, swój najlepszy czas uzyskując na ostatnim z nich.

W popołudniowej sesji zawodnik ekipy NTS RW Racing GP poprawił swój wynik o 1,3 sekundy, kończąc dzień na ostatniej, 29. pozycji, ze stratą 4,6 sekundy do lidera.

W sobotę o 10:55 zawodników czeka trzeci trening wolny, a o 15:10 kwalifikacje. Niedzielny wyścig rozpocznie się o 12:20 i będzie liczył 25 okrążeń.

Piotr Biesiekirski: „Misano okazało się pięknym, ale też bardzo trudnym torem. Wielu zawodników mówi, że to jeden z najtrudniejszych obiektów w kalendarzu. Przez cały dzień robiliśmy jednak regularne postępy, poprawiając czasy niemal do samego końca. Na ostatnim wyjeździe kilka razy wyjechałem szeroko i na ostatnich pięciu kółkach nie udało mi się już poprawić mojego wyniku, ale najważniejsze, że dobrze czuję się na motocyklu, a współpraca z ekipą układa się świetnie”.

„Chciałbym być dzisiaj o sekundę szybszy, ale wiem, gdzie mogę się jeszcze poprawić jutro. Jednym z najtrudniejszych fragmentów jest sekwencja szybkich prawych zakrętów za tylną prostą, które wymagają ogromnej precyzji przy bardzo dużej prędkości. Wystarczy wjechać odrobinę za wąsko lub za szeroko w pierwszy z nich, aby stracić sporo czasu we wszystkich trzech”.

„Jutro popracujemy także nad setupem. Dzisiaj motocykl bardzo lekko się prowadził, co ułatwiło mi naukę toru, ale w sobotę skupimy się nad znalezieniem ustawień bardziej dostosowanych do warunków wyścigowych i mojego stylu jazdy. Przed nami jeszcze sporo pracy, ale nie nakładam na siebie żadnej presji i podchodzę do tego weekendu jak do testu”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league