Binder najszybszy w kwalifikacjach Moto3

Brad Binder uzyskał najlepszy czas sesji kwalifikacyjnej Moto3 do jutrzejszego wyścigu na torze Phillip Island.

Kwalifikacje najmniejszej mistrzowskiej kategorii obfitowały w emocje. Na cztery minuty przed końcem czerwoną flagę spowodował Juanfran Guevara, co oznaczało, że zawodników Moto3 czekał prawdziwy sprint do zakończenia sesji. Rzutem na taśmę najlepszy rezultat uzyskał nowo koronowany mistrz Moto3 Brad Binder, który do jutrzejszego wyścigu wystartuje z pole position.

Drugą pozycję startową wywalczył Fabio Quartararo, który znajdował się na czele kwalifikacji przed pokonaniem przez Bindera najlepszego czasu. Francuz stracił do mistrza Moto3 zaledwie 0.094 sekundy. Pierwszy rząd uzupełnił Nicolo Bulega, który popisywał się dobrymi czasami w treningach i miał szansę na wywalczenie pierwszego pola, jednak ostatecznie musiał zadowolić się trzecim miejscem.

Gabriel Rodrigo utrzymał dobrą dyspozycję z treningow i uzyskał czwarty czas, zaś John McPhee również popisał się dobrym tempem i swoim wynikiem awansował do pierwszej piątki. Livio Loi był szósty, a na siódmej pozycji uplasował się Andrea Migno.

Darryn Binder zaliczył najlepsze kwalifikacje w swojej karierze i uzyskał ósmy czas, a za jego plecami znaleźli się Jorge Martin i Francesco Bagnaia. Jednym z największych przegranych tych kwalifikacji był Andrea Locatelli, który zaliczył wywrotkę i został sklasyfikowany na piętnastej pozycji, a jego los podzielił również Aron Canet, który do jutrzejszego wyścigu wystartuje dopiero z 22. pola. Nie najłatwiejszą sesję zaliczyli również rywale w walce o wicemistrzostwo w Moto3 – Jorge Navarro i Enea Bastianini, którzy wywalczyli odpowiednio 13. i 16. pozycję.

Wyścig Moto3 wystartuje jutro o godzinie 4:00 rano.