Władze mającej zadebiutować w przyszłym roku kobiecej serii wyścigowej W Series ogłosiły rozszerzenie listy kandydatek do pierwszego sezonu o sześć nowych nazwisk, pośród których znalazła się polska zawodniczka Gosia Rdest.

W Series to seria zaproszeniowa, której celem jest promocja uczestnictwa kobiet w sporcie motorowym oraz wsparcie kariery młodych zawodniczek poprzez zapewnienie pełnego sezonu startów oraz atrakcyjnych nagród finansowych. Stawka 18 uczestniczek zostanie wyłoniona na drodze zawodów kwalifikacyjnych, na i poza torem.

Oprócz Rdest, do grona kandydatek dołączyły Włoszki Alessandra Brena i Franceska Linossi, Francuska Inès Taittinger, Australijka Alexandra Whitley oraz pochodząca z Kazachstanu Lyubov Andreyeva.

„Po uważnym namyśle, z radością witamy je w gronie naszych kandydatek, gdzie znajduje się już 60 ambitnych zawodniczek” – powiedziała szefowa serii Catherine Bond Muir. „W końcówce stycznia na drodze wyczerpującego programu wyłonimy spośród nich te, które będą uczestniczyć w pierwszym sezonie W Series. Wszystko na temat naszej serii będzie nie tylko innowacyjne, ale spełniające rygorystyczne standardy”.

Źródło: wseries.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race