Brytyjski zespół Hitech GP został wybrany przez organizatorów kobiecej serii wyścigowej W Series do obsługi wszystkich 18 samochodów podczas sześciu przyszłorocznych weekendów wyścigowych.

Założony w 2015 roku zespół z Silverstone ma na swoim koncie sukcesy w wyścigach samochodów Formuły 3, wliczając w to mistrzostwo Azjatyckiej F3 oraz trzecie miejsce w Europejskiej F3. W celu obsługi W Series, na każdych zawodach obecnych będzie około 50 członków ekipy, wliczając w to mechaników oraz inżynierów przydzielonych do każdego pojazdu.

„Z naszym doświadczeniem w wystawianiu obecnych samochodów F3, uważamy się za idealnego partnera dla W Series” – powiedział szef zespołu Oliver Oakes. „Ponadto, wspaniale jest wspierać kobiety w sporcie motorowym – nie tylko te za kierownicą, ale również te w garażach i warsztatach”.

W Series ogłosiła niedawno listę 55 kandydatek, spośród których wyłoniona zostanie stawka 18 zawodniczek, rywalizujących w pierwszym sezonie serii – ten rozpocznie się w maju na torze Hockenheim.

Źródło: hitechgp.co.uk

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race