Organizatorzy kobiecej serii wyścigowej W Series ogłosili listę 28 kandydatek, które przeszły przez pierwszą fazę eliminacji i przystąpią w marcu do czterodniowego testu za kierownicą wykorzystywanego przez serię samochodu Tatuus F318.

Jak twierdzi szefowa serii Catherine Bond Muir, poziom reprezentowany przez 54 zawodniczki, które dotarły na eliminacje do Austrii, przekroczył oczekiwania: „Wszystkie uczestniczki kwalifikacji to gwiazdy, bez wyjątku. Smutnym faktem jest jednak, że nie wszystkie przejdą do kolejnego etapu wyboru kierowców. Taki jest sport i wyścigi. Tym, które awansowały gratuluję i życzę powodzenia w marcu w Almerii, gdzie odbędzie się ostatni etap eliminacji”.

Do finałowego etapu zakwalifikowały się obie polskie kandydatki – Natalia Kowalska i Gosia Rdest. Poza nimi, grono 28 pozostałych kandydatek stanowią: Sarah Bovy, Jamie Chadwick, Sabre Cook, Natalie Decker, Marta Garcia, Megan Gilkes, Grace Gui, Esmee Hawkey, Jessica Hawkins, Shea Holbrook, Francesca Linossi, Vivien Keszthelyi, Emma Kimilainen, Stephane Kox, Miki Koyama, Milou Mets, Sarah Moore, Tasmin Pepper, Vicky Piria, Alice Powell, Naomi Schiff, Shirley Van Der Lof, Beitske Visser, Alexandra Whitley, Fabienne Wohlwend i Caitlin Wood.

Źródło: wseries.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race