Simona de Silvestro wraca do Indianapolis

Sześć lat po swoim ostatnim starcie, szwajcarska zawodniczka Simona de Silvestro weźmie udział w tegorocznym wyścigu Indianapolis 500. Poprowadzi ona samochód z silnikiem Chevroleta nowego zespołu Paretta Autosport.

„Jestem bardzo podekscytowana niesamowitą możliwością powrotu do Indianapolis oraz Indy 500 z Paretta Autosport” – powiedziała de Silvestro. „Moja kariera nabrała tempa podczas mojego pobytu w IndyCar, zatem powrót tutaj z nowym zespołem Beth to wyjątkowa i rzadka szansa w mojej karierze. Bycie częścią celu, jakim jest dywersyfikacja oraz inkluzywność dla wszystkich, zwłaszcza kobiet w IndyCar i całym sporcie motorowym, jest dla mnie ważne, bo tak postrzegam przyszłość wyścigów. Chciałabym podziękować IndyCar za bycie przykładem w dążeniach do równouprawnienia w motorsporcie”.

De Silvestro startowała w IndyCar w latach 2010-2013 dla mniejszych zespołów, a jej najlepszym wynikiem było drugie miejsce wywalczone w Houston. Na sezon 2015 przeniosła się do Andretti Autosport, gdzie już w drugim starcie zajęła czwarte miejsce w Nowym Orleanie, lecz program został zakończony po Indy 500, by Szwajcarka przeniosła się do Formuły E. Jej najlepszy występ w Indy 500 to 14. miejsce w swoim debiucie w 2010 roku.

Szefem nowego zespołu o swoim nazwisku będzie Beth Paretta, która już w 2016 roku nieskutecznie próbowała wejść do stawki IndyCar z ekipą Grace Autosport. Podobnie jak wtedy, członkami zespołu będą w większości kobiety. Wsparcie techniczne będzie udzielać zespół Team Penske.

Źródło: indianapolismotorspeedway.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league