Pierwsze testy Hondy

Zespoły Hondy pojawiły się na torze Sebring International Raceway, gdzie miały pierwszą okazję zapoznać się z silnikiem i pakietem aerodynamicznym na sezon 2016 IndyCar Series.

Przed piątym sezonem rywalizacji 2.2-litrowych jednostek V6 turbo, IndyCar dopuszcza dokonanie znaczących zmian w homologacji, co dało duże pole do popisu dwóm walczącym producentom, w tym Hondzie. Dodatkowo, obaj producenci mogą wprowadzić, w dowolnym momencie roku, zmiany do trzech elementów swoich pakietów aerodynamicznych. W przypadku Hondy, zmiany zostały poszerzone w celu zmniejszenia straty do dominującego Chevroleta.

„Kiedy wyjechaliśmy rano na tor, czuliśmy że jest dobrze” – powiedział Graham Rahal, który jako jedyny spośród kierowców Hondy pozostawał w walce o mistrzostwo do ostatniego wyścigu. „Byliśmy tam z samochodami Andretti i od razu uzyskiwaliśmy tempo, z jakim zakończyliśmy ubiegłoroczne testy, po wielu dniach pracy”.

Do Sebring, oprócz Rahala, przyjechali Ryan Hunter-Reay, Marco Andretti i Carlos Muñoz. Według źródeł na torze, samochód Hunter-Reaya zawierał niemal wszystkie najnowsze podzespoły. Poza silnikiem zauważono też przebudowane panele boczne oraz końcówki przedniego skrzydła, mające w dużym stopniu przypominać skuteczne w minionym sezonie rozwiązania Chevroleta.

Zwycięzca Indianapolis 500 z 2014 roku wypowiedział się bardzo entuzjastycznie szczególnie na temat nowego silnika Hondy. „Jest bardzo elastyczny, osiąga dobrą moc, nie ma żadnych niespodzianek ani poważniejszych problemów” – powiedział Hunter-Reay. „To był dobry test”.

„Uzyskamy dużo więcej z tego pakietu aero” – dodał. „To dopiero wczesna faza i jestem bardzo dumny z zespołu i tempa jakie uzyskiwaliśmy. Czuję, że jesteśmy z znakomitej pozycji, ale to dopiero wierzchołek góry lodowej. Pracowaliśmy z Hondą nad mieszankami paliwa i wykonywaliśmy inne prace, co było fajne. Przyjemnie było testować i przygotowywać pakiet Hondy do startów w wyścigach”.

Nowy sezon IndyCar startuje 13 marca na ulicach Saint Petersburga i do tego czasu możemy spodziewać się kolejnych wiadomości z obozów obu producentów.

Źródło: racer.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze