Hunter-Reay: Honda nieustannie szuka zysków

Były Mistrz IndyCar Series Ryan Hunter-Reay twierdzi, że Honda nieustannie pracuje nad poprawą pakietu aerodynamicznego na sezon 2016.

Kierowca Andretti Autosport ma za sobą trudny pierwszy sezon rywalizacji z pakietem aero, odnosząc oba swoje zwycięstwa na torach owalnych w końcowej fazie sezonu.

„Idziemy we właściwym kierunku i myślę, że będziemy dużo bardziej konkurencyjni na starcie sezonu w 2016” – powiedział. „Sądzę, że nasz pakiet superspeedway na Indianapolis będzie podobny do tego, który mieliśmy w 2015, za to w pakiecie na tory drogowe, uliczne i krótkie owale poczyniliśmy ogromne kroki do przodu. Wiem jednak, że Honda nieustannie pracuje również nad pakietem na superspeedwaye”.

Poza przysługującej obu producentom możliwości homologowania nowego zestawu elementów w trzech wyznaczonych swoich pakietów, Honda otrzymała zezwolenie na wyjście poza te obszary, po tym jak IndyCar wykazało, że pakiet japońskiego producenta jest niekonkurencyjny względem Chevroleta, który zdobył oba tytuły mistrzowskie, wygrał 10 z 16 wyścigów i całkowicie zdominował kwalifikacje, zdobywając wszystkie pole position w sezonie.

Honda odniosła cztery ze swoich zwycięstw w ostatnich sześciu wyścigach sezonu, co Hunter-Reay tłumaczy problemami zespołu z wykorzystaniem możliwości oferowanych przez nowy pakiet.

„Początkowo mieliśmy problemy, byliśmy dwie sesje z tyłu i nie mogliśmy dojść do porozumienia z nowym pakietem. Pomimo przeciwności, pracowaliśmy nad nim dalej i zaliczyliśmy bardzo mocną końcówkę sezonu, wygrywając w Iowa i Pocono oraz zajmując drugie miejsce w Sonomie”.

„Jestem dumny z tego, jak wróciliśmy do gry. Łatwo byłoby się poddać i uznać to za zły sezon, ale niestrudzenie pracowaliśmy nad powrotem tam, gdzie według nas było nasze miejsce i udowodniliśmy, ze tak jest”.

„Dobrze było zakończyć pozytywnym akcentem trudny dla nas sezon”.

Sezon 2016 IndyCar startuje 13 marca na ulicach Saint Petersburga.

Źródło: autosport.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze