Ilott zastąpi Malukasa w GP St. Petersburga

Callum Ilott zastąpi kontuzjowanego Davida Malukasa w McLarenie w pierwszym tegorocznym wyścigu IndyCar. Amerykanin zerwał więzadło w lewym nadgarstku w wyniku wypadku na rowerze górskim.

25-letni Brytyjczyk testował już z McLarenem w teście silników hybrydowych w Homestead. Ilott ma na koncie 36 startów w IndyCar, w tym pięć skończonych w top 10. Przez trzy lata reprezentował zespół Juncos Hollinger Racing, z którym to rozstał się w niemiłej atmosferze.

„Oczywiście szkoda mi Davida i zespołu” – powiedział Ilott przed swoim jedynym testem z zespołem. „Nie jest łatwo znaleźć się w takiej sytuacji, zwłaszcza tuż przed rozpoczęciem sezonu. Życzę mu wszystkiego najlepszego i szybkiego powrotu do zdrowia. Cieszę się, że mogę pomóc drużynie i mam zaszczyt testować w tym tygodniu z Arrow McLarenem. Jestem wdzięczny, że rozważają możliwość skorzystania ze mnie”.

McLaren liczy na powrót Malukasa już na niepunktowany wyścig w The Thermal Club pod koniec marca. Jeśli Amerykanin będzie nadal niedostępny, kalendarz WEC, w którym etatowo jeździ Ilott, pozwoli mu na ponowny występ w barwach papai.

GP St. Petersburga 10 marca o 17:30 czasu polskiego.

Źródło: mclaren.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze