Nashville Superspeedway gospodarzem finału sezonu IndyCar

Grand Prix Music City, będące od tego sezonu gospodarzem finałowego wyścigu, miało odbyć się na zmodyfikowanej nitce w centrum Nashville, wykorzystującej słynny Most Pamięci, ale omijającej stadion NFL, będący w przebudowie. Teraz z powodu braku wystarczającego miejsca na wybudowanie alei serwisowej zdecydowano się na przeniesienie wyścigu na dawno niewidziany w IndyCar owal – Nashville Superspeedway.

Od tego roku rolę organizatora wyścigu przejął prezes głównego sponsora – Scott Borchetta. To on po wnikliwych analizach uznał za niemożliwe zorganizowanie wyścigu na proponowanej zmodyfikowanej nitce w centrum miasta i zdecydował o przeniesieniu wyścigu na położony pod miastem owal.

„Nashville to światowej klasy rynek sportu i rozrywki, który uwielbia wyścigi” – powiedział Borchetta. „W ciągu pierwszych trzech lat Grand Prix Big Machine Music City z powodzeniem zyskało miano najważniejszego wydarzenia w Nashville i ma ogromny potencjał wzrostu, dlatego nie mógłbym być bardziej podekscytowany możliwością wydania oświadczenia dotyczącego jego przyszłości”.

„Wraz z rozpoczęciem budowy nowego stadionu [Tennessee] Titans zespół operacyjny Grand Prix wiedział, że stanie przed nowymi wyzwaniami, wiedząc, że tor używany przez trzy pierwsze lata będzie musiał się radykalnie zmienić przed wyścigiem w 2024 roku. „Ponieważ kilka kluczowych lokalizacji wokół stadionu będzie niedostępne a proponowana nowa nitka w centrum Nashville, po prostu nie ma odpowiedniej przestrzeni potrzebnej zespołom ani odpowiedniego zaplecza dla firm i kibiców, które pozwoliłoby zorganizować wydarzenie światowej klasy, którego oczekują od nas fani, zespoły IndyCar i sponsorzy. Biorąc pod uwagę znaczące wyzwania związane z proponowaną nową nitką i niewiadome związane z budową nowego stadionu, który był centrum operacji przez pierwsze trzy edycje Grand Prix, podjęto decyzję o przeniesieniu wyścigu w 2024 roku na tor Nashville Superspeedway”.

„To nie ma wpływu na nasze wspaniałe relacje z Tennessee Titans. Kierownictwo zespołu wspierało Grand Prix Big Machine Music City i w pełni zamierzamy kontynuować rozmowy z nimi i miastem Nashville na temat tego, kiedy będzie właściwy czas na powrót na ulice Nashville. Chcemy także podkreślić, jak pomocne były władze obszaru metropolitalnego oraz nowy burmistrz Freddie O'Connell i jego zespołu podczas tej zmiany. Burmistrz jest prawdziwym fanem Grand Prix Big Machine Music City i co roku uczestniczy w wyścigu. On i jego zespół pomogli nam ustalić najlepszy sposób postępowania pod każdym kątem i uważamy, że wybraliśmy najlepszą opcję, zapewniającą wspaniałe wrażenia z wyścigu zarówno fanom, jak i zespołom wyścigowym, przenosząc się do Nashville Superspeedway należącego do Speedway Motorsports”.

„Grand Prix Music City to coś więcej niż wyścig” – powiedział burmistrz Nashville Freddie O’Connell. „To festiwal, który celebruje zarówno Nashville, jak i wyścigi. Doceniamy wizję i partnerstwo Scotta Bourchetty i Big Machine i nie możemy się doczekać powrotu wyścigu do centrum miasta Nashville w przyszłości. Z przyjemnością uczestniczyłem we wszystkich trzech wyścigach Grand Prix Music City i doceniam ich ciągłe zaangażowanie w Nashville. Ściganie na torze Nashville Superspeedway doda nowej intrygi tegorocznemu wydarzeniu”.

Nashville Superspeedway będzie pierwszym owalem, na którym odbędzie się finał sezonu od dekady i wyścigu w Fontanie. Tor o długości 1 i 1/3 mili gościł już wyścigi IndyCar w latach 2001-2008. Dobre wspomnienia z tego owalu ma Scott Dixon, który triumfował na nim trzykrotnie: „Mam miłe wspomnienia z Nashville Superspeedway. Wyścigi były zawsze intensywne, a strategia zawsze była kluczowa. Dodajmy do tego fakt, że odbędzie się tam finał sezonu i nie mam wątpliwości, że będzie to fantastyczne widowisko. Choć będzie nam brakować obecności na ulicach Nashville w 2024 roku, to nie mogę się doczekać powrotu do miejsca, które było wyjątkowe w mojej karierze”.

Inauguracja sezonu IndyCar już za niespełna miesiąc – 10 marca na ulicznym torze w St. Petersburgu na Florydzie. Finałowe ściganie na Nashville Superspeedway 15 września.

Źródło: indycar.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze