Rossi przejdzie do McLarena SP

Zwycięzca wyścigu Indianapolis 500 z 2016 roku Alexander Rossi zmieni barwy po raz pierwszy od swojego debiutu w serii IndyCar. Amerykanin zasili zespół McLarena SP, gdzie dołączy do Patricio O’Warda.

Były kierowca Formuły 1 ściga się aktualnie dla zespołu Andretti Autosport. Trwająca siódmy rok współpraca przyniosła siedem zwycięstw, sześć pole position, 25 miejsc na podium oraz dwa finisze w pierwszej trójce klasyfikacji generalnej.

„Przede wszystkim, chciałbym podziękować wszystkim w Andretti Autosport za niesamowite siedem lat” – powiedział Rossi. „To była świetna przygoda ze wspaniałym zespołem i to był zaszczyt ścigać się dla rodziny Andrettich i dla Michaela przez tak długi okres. Nadszedł czas na nowe wyzwanie, z zespołem, który rośnie w tym sporcie. Nie mogę się doczekać, żeby przyłożyć się do rozwoju zespołu Arrow McLaren SP i pomóc im wejść na szczyt. Widzę zaangażowanie, jakie panuje w tym zespole i nie mogę się doczekać pierwszego dnia. Przyszedł czas dla mnie, żebym reprezentował kolejne z największych nazwisk w sporcie motorowym: McLaren”.

Rossi podpisał wieloletni kontrakt, lecz zespół nie określił jego długości. Wiadomo natomiast, że drugim kierowcą ekipy do 2025 roku będzie Patricio O’Ward, który podpisał nową umowę w ubiegłym miesiącu.

Miejsce Rossiego w ekipie Andretti Autosport zajmie jej wychowanek Kyle Kirkwood, który spędza swój debiutancki sezon w zespole AJ Foyt Racing.

Źródło: mclaren.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze