Rossi przejdzie do McLarena SP

Zwycięzca wyścigu Indianapolis 500 z 2016 roku Alexander Rossi zmieni barwy po raz pierwszy od swojego debiutu w serii IndyCar. Amerykanin zasili zespół McLarena SP, gdzie dołączy do Patricio O’Warda.

Były kierowca Formuły 1 ściga się aktualnie dla zespołu Andretti Autosport. Trwająca siódmy rok współpraca przyniosła siedem zwycięstw, sześć pole position, 25 miejsc na podium oraz dwa finisze w pierwszej trójce klasyfikacji generalnej.

„Przede wszystkim, chciałbym podziękować wszystkim w Andretti Autosport za niesamowite siedem lat” – powiedział Rossi. „To była świetna przygoda ze wspaniałym zespołem i to był zaszczyt ścigać się dla rodziny Andrettich i dla Michaela przez tak długi okres. Nadszedł czas na nowe wyzwanie, z zespołem, który rośnie w tym sporcie. Nie mogę się doczekać, żeby przyłożyć się do rozwoju zespołu Arrow McLaren SP i pomóc im wejść na szczyt. Widzę zaangażowanie, jakie panuje w tym zespole i nie mogę się doczekać pierwszego dnia. Przyszedł czas dla mnie, żebym reprezentował kolejne z największych nazwisk w sporcie motorowym: McLaren”.

Rossi podpisał wieloletni kontrakt, lecz zespół nie określił jego długości. Wiadomo natomiast, że drugim kierowcą ekipy do 2025 roku będzie Patricio O’Ward, który podpisał nową umowę w ubiegłym miesiącu.

Miejsce Rossiego w ekipie Andretti Autosport zajmie jej wychowanek Kyle Kirkwood, który spędza swój debiutancki sezon w zespole AJ Foyt Racing.

Źródło: mclaren.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1