Ferrari w IndyCar już od 2022 roku?

Roger Penske powiedział, że były prowadzone rozmowy z Ferrari w sprawie dołączenia włoskiej marki do IndyCar już w sezonie 2022.

Legendarny właściciel zespołu Penske na początku roku stał się właścicielem serii IndyCar, a także Indianapolis Motor Speedway. Z kolei Ferrari szuka sposobów, aby rozdzielić swoich pracowników do innych projektów, aby zmieścić się we wprowadzonym przez Formułę 1 limicie wydatków od sezonu 2021 i uniknąć zwolnień.

W połowie maja szef zespołu Ferrari w Formule 1 Mattia Binotto potwierdził zainteresowanie dołączeniem do stawki IndyCar. Z kolei trzeci producent silników obok Chevroleta oraz Hondy był priorytetem amerykańskiej serii.

„Oczywiście rozważamy potencjalne dołączenie przez innych producentów. Prawdopodobnie to wiecie, że prowadzone były rozmowy z Ferrari, które może być zainteresowane dołączeniem do serii w 2022 roku, kiedy będziemy mieć nowe przepisy dotyczące silników. Posiadanie trzeciego producenta byłoby wielkim atutem dla [IndyCar]” – powiedział Penske w rozmowie z radio SiriusXM.

Źródło: siriusxm.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league