Binotto: Mogę potwierdzić zainteresowanie IndyCar

Szef zespołu Formuły 1 Ferrari Mattia Binotto po raz pierwszy powiedział publicznie, że włoska marka rozważa wejście do serii IndyCar, w związku z koniecznością restrukturyzacji zasobów Maranello po wprowadzeniu limitu budżetowego w F1.

„Ferrari czuje się odpowiedzialne za wszystkich swoich pracowników i chcemy mieć pewność, że wszyscy będą mieli w przyszłości gdzie pracować” – powiedział włoskiej telewizji. „Z tego powodu zaczęliśmy analizować alternatywne programy i mogę potwierdzić, że przyglądamy się IndyCar, które stanowi zupełnie inną kategorię od naszej. Przyglądamy się także wyścigom długodystansowym oraz innym seriom. Będziemy chcieli dokonać najlepszego wyboru”.

Przyszłoroczny limit budżetowy został ustalony na poziomie 175 milionów dolarów, lecz ważniejsza jest kwestia jego dalszego obniżania w kolejnych latach, co do którego nie ma jeszcze porozumienia ze strony zespołów: „W Ferrari szykujemy się do zmiany struktur wokół zatwierdzonego limitu budżetowego, a jego obniżanie będzie stanowić ogromne wyzwanie, które nieuchronnie doprowadzi do zmian personalnych, w strukturze oraz organizacji”.

Źródło: reuters.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league