Ferrucci w trzecim samochodzie Dale Coyne Racing

Santino Ferrucci powróci do zespołu Dale Coyne Racing na dwie ostatnie rundy tegorocznej IndyCar Series. Amerykanin dołączy do Sébastiena Bourdaisa i Pietro Fittipaldiego, zasiadając w trzecim samochodzie ekipy podczas rund w Portland oraz w Sonomie.

„Jestem niezmiernie wdzięczny Dale’owi oraz wszystkim w DCR za możliwość powrotu za kierownicę samochodu IndyCar na torach w Portland i w Sonomie” – powiedział 20-latek. „Bardzo mi się podobał mój debiut z zespołem podczas rundy w Detroit kilka miesięcy temu i nie mógłbym być bardziej podekscytowany powrotem na kolejne dwa wyścigi”.

Ferrucci wziął udział w obu wyścigach na ulicach Detroit, kiedy to zastępował kontuzjowanego Fittipaldiego. Amerykanin zakwalifikował się do drugiego wyścigu na imponującym 13. miejscu, lecz ani razu nie dojechał do mety, po kolizji z innymi zawodnikami.

Amerykanin startował również w Formule 2, lecz po tym jak na torze Silverstone zderzył się ze swoim zespołowym kolegą Arjunem Mainim został pozbawiony miejsca w zespole Trident, a seria zawiesiła go na dwie kolejne rundy.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej DCR

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league