Władze IndyCar kontynuują swoje starania o przywrócenie historycznych obiektów do kalendarza. Po tym jak seria powróciła na tory Road America i Portland, w przyszłym roku zawita na kalifornijski obiekt Laguna Seca.

Słynny tor w południowej Kalifornii będzie miejscem finału sezonu 2019 w dniach 20-22 września. Seria podpisała trzyletni kontrakt na organizację wyścigu, który znajdzie się w kalendarzu po raz pierwszy od 2004 roku.

„Nie mogę wyobrazić sobie bardziej atrakcyjnej lokalizacji dla finału sezonu IndyCar” – powiedział Mark Miles, szef firmy Hulman & Company, będącej właścicielem serii. „Monterrey to miejsce, do którego chce się przyjeżdżać i zabierzemy wszystkich naszych gości. Myślę, że to dla nas doskonały wybór”.

Na torze Laguna Seca odbyły się 22 wyścigi IndyCar. Najwięcej, bo cztery z nich wygrał Bobby Rahal. Po dwa zwycięstwa mają na swoim koncie Danny Sullivan, Michael Andretti, Paul Tracy, Bryan Herta i Patrick Carpentier. Najsłynniejszy moment związany z tym obiektem to manewr wyprzedzania w zakręcie Corkscrew, w którym Alex Zanardi odebrał Hercie zwycięstwo w 1996 roku.

Od 2015 roku miejscem finału sezonu był pobliski tor Sonoma Raceway. Jak poinformowali szefowie tego obiektu, wygasający wraz z tegorocznym wyścigiem kontrakt nie zostanie przedłużony.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej INDYCAR

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race