Jeden z czołowych zespołów IndyCar Series Chip Ganassi Racing Team poinformował o zmianie dostawcy silnika na sezon 2017. Amerykańska ekipa powróci do używania jednostek Hondy, które dały im w przeszłości dziewięć tytułów mistrzowskich.

„Mamy z Hondą długą i pełną sukcesów historię i nie możemy się doczekać wznowienia naszej współpracy na torze” – komentował właściciel zespołu Chip Ganassi. „Czuję się jakbym wracał do domu, mając w przeszłości 12 lat relacji z [Hondą]. Wiele naszych sukcesów odnieśliśmy wspólnie, więc jesteśmy podekscytowani”.

Zespół Chipa Ganassiego wywalczył swoje pierwsze mistrzostwo IndyCar z Hondą w sezonie 1996. Współpraca z japońskim producentem trwała do 2013 roku i zakończyła się dziewiątym tytułem dla tej kombinacji. Przez trzy ostatnie sezony auta Ganassiego napędzał Chevrolet, a okres ten był szczególnie trudny dla Hondy, zwłaszcza po wprowadzeniu pakietów aerodynamicznych.

Nowa umowa jest przewidziana na wiele lat, zatem nie tylko będący ostatnim sezonem pakietów aero 2017, ale i kolejne lata, kiedy to zespoły Hondy powinny znów móc walczyć o mistrzostwa.

Jest to jedna z kilku ważnych wiadomości, jakie w ostatnich dniach obiegły świat IndyCar. Niedawno ogłoszono pozostanie Alexandra Rossiego w Andretti Autosport, a chwilę później Team Penske ogłosił zatrudnienie Josefa Newgardena, w miejsce Juana Pablo Montoyi.

Do końca tego miesiąca powinniśmy także poznać nowego dostawcę wspólnego dla obu producentów pakietu aero na sezon 2017.

Źródło: chipganassiracing.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race