Bourdais przechodzi do DCR

Wielokrotny mistrz wyścigów samochodów Indy Sébastien Bourdais zmieni barwy na sezon 2017 IndyCar Series. Francuz powróci do zespołu Dale Coyne Racing, dla którego rywalizował w 2011 roku.

Wraz z Bourdaisem, do nowego zespołu przejdą inżynierowie Craig Hampson i Olivier Boisson. Pierwszy z nich współpracował z Francuzem w trakcie jego przygody w Champ Car, gdzie wywalczył cztery tytuły z rzędu, a drugi przyczynił się do czterech ostatnich zwycięstw z zespołem KVSH Racing.

„To dwaj najlepsi inżynierowie, z którymi pracowałem przez ostatnie 20 lat. To powinien być mocny pakiet, a to dla mnie ważne – chcę mieć to, co potrzeba, bym zaprezentował swoje możliwości” – powiedział Bourdais, który po raz pierwszy od kilku lat może cieszyć się spokojną przerwą zimową. „Byłem bardzo zadowolony z mojego środowiska, ale zimą był zupełny chaos. Wszystko wydaje się poukładane, kiedy ktoś nagle się wycofuje i okazuje się, że nie ma pieniędzy. Ludzie odchodzą i za chwilę zespół się rozpada. Wszystko, co próbowałeś budować przez lata, ląduje do góry nogami”.

„Wolę być w organizacji, która zna tylko jeden kierunek – do przodu – niż mieć stratę już na starcie. Dlatego szukałem nowego miejsca, bo praca w ten sposób była frustrująca”.

Kandydatem do drugiego fotela w DCR jest Conor Daly, który w swoim pierwszym pełnym sezonie wywalczył jedno podium podczas rundy w Detroit, finiszując jedynie za Bourdaisem. Pozyskanie Bourdaisa jest ważne również dla Hondy, która stara się odzyskać część czołowych kierowców, którzy w ostatnich latach przeszli do ekip napędzanych przez Chevroleta.

Innym kierowcą napędzanym przez Hondę, który potwierdził swoje miejsce w stawce jest Tony Kanaan. Brazylijczyk pozostanie w zespole Chip Ganassi Racing i samochodzie nr 10, mając za zespołowych kolegów Scotta Dixona i Charliego Kimballa. Pewni swoich startów Hondą są do tej pory również Ryan Hunter-Reay, Marco Andretti i Alexander Rossi, którzy przedłużyli swoje kontrakty z Andretti Autosport.

Źródło: indianapolismotorspeedway.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze