Były mistrz IndyCar Series i zwycięzca Indianapolis 500 Ryan Hunter-Reay przedłużył umowę z obecnym zespołem Andretti Autosport oraz sponsorem DHL do końca sezonu 2020.

„Nie mógłbym być bardziej szczęśliwy z tej wiadomości i możliwości pozostania w Andretti Autosport” – powiedział Amerykanin. „Po czterech latach będę w tym zespole już ponad dekadę. Wygraliśmy wspólnie 13 wyścigów, Indy 500 i mistrzostwo IndyCar, a zamierzamy jeszcze więcej. Przez ten czas ci ludzie stali się dla mnie rodziną, a nie tylko zespołem i jestem dumny mogąc ich reprezentować”.

Hunter-Reay stanął na podium trzykrotnie w sezonie 2016 i był bliski wygrania wyścigu w Pocono, gdzie prowadził w momencie awarii elektronicznej samochodu. W jego trwającej od 2007 roku karierze w IndyCar to był zaledwie trzeci rok, gdy nie odniósł żadnego zwycięstwa.

Amerykanin jest związany ze swoim obecnym zespołem od 2010 roku, a z marką DHL od sezonu 2011. Wspólnie sięgnęli oni po tytuł mistrza serii w 2012 roku, a dwa lata później po zwycięstwo w prestiżowym Indianapolis 500.

Hunter-Reay jest drugim kierowcą potwierdzonym w ekipie Andretti Autosport na kolejny sezon, obok Marco Andrettiego. Alexander Rossi najprawdopodobniej również pozostanie w ekipie, a miejsce Carlosa Muñoza będzie zależało od tego, czy zespół znajdzie dla niego sponsora.

Źródło: andrettiautosport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race