Junior Mercedesa Aron dołącza do Premy w F3

Włoski zespół Prema poinformował, że podpisał kontrakt z juniorskim kierowcą Mercedesa, Estończykiem Paulem Aronem na przyszły sezon Formuły 3.

Aron ściga się aktualnie w Formula Regional European Championship by Alpine i cztery wyścigi przed zakończeniem sezonu zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 176 punktów. Ma ich 77 mniej niż lider zestawienia Dino Beganovich, jednak Estończyk już teraz może cieszyć się z awansu do Formuły 3.

"Jestem bardzo szczęśliwy, podekscytowany oraz wdzięczny, że mogę dołączyć do ekipy Premy w Formule 3 na sezon 2023" – powiedział Aron. "Rok po roku są w czołówce zespołów i jestem zachwycony, że będę mógł spędzić z nimi kolejny sezon. Jestem przekonany, że zapewnią mi odpowiedni samochód, żeby walczyć o zwycięstwa. Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, co uda nam się osiągnąć w przyszłym roku" – podsumował kierowca.

Estończyk związany jest z zespołem Premy od 2019 roku, kiedy zadebiutował z teamem we włoskiej oraz niemieckiej F4, zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej pierwszej z nich. Sezon 2020 spędził w Formula Renault Eurocup z zespołem ART Grand Prix, by rok później ponownie związać się z Premą, tym razem we FRECA, gdzie ponownie zajął trzecie miejsce. W tym sezonie, Aron ma na swoim koncie cztery zwycięstwa oraz sześć finiszów na podium.

Zespołowi koledzy Arona na przyszły rok nie są jeszcze znani.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze