Beta RaceRoom Racing Experience wydana

Szwedzkie studio SimBin, znane ze swoich symulatorów wyścigów samochodowych, w tym serii GTR oraz RACE wydało dziś swój najnowszy produkt - RaceRoom Racing Experience.

Dla szwedzkiego studia to ogromna zmiana. Po raz pierwszy nie stworzyli oni symulatora dostępnego w pudełkowej wersji, lecz platformę, w której gracze mogą sami zdecydować, które samochody i tory chcą kupić.

R3E, bo tak jest w skrócie nazywany nowy produkt, jest oparty o całkowicie nowy silnik graficzny, zbudowany od podstaw przez SimBin, podobnie jak nowy silnik audio, obsługujący dźwięk 7.1. Nie zmienił się jednak nacisk na realistyczny model jazdy, na którym SimBin zbudował swoją reputację.

Na start otrzymujemy pięć darmowych samochodów - 134 Judd, którym Georg Plasa startował w wyścigach górskich, Saleen S7R, Aquila CR1 Sports GT oraz dwa fikcyjne pojazdy - Canhard R52, przypominający auta TTA oraz DMD P20, wzorowany na prototypach Le Mans. Do naszej dyspozycji są także oddane dwie fikcyjne trasy - odcinek górski wzorowany na szwedzkich drogach oraz RaceRoom Raceway.

Przy użyciu wirtualnej waluty nazwanej Virtual Race Points (vRP) możemy powiększyć nasz garaż o dodatkowe samochody, które będziemy mogli prowadzić na dodatkowych torach. Wśród samochodów mamy m.in. szeroki wybór aut GT3, w tym McLarena MP4-12C, BMW Z4, czy Audi R8. Wśród torów mamy do wyboru m.in. znane z WTCC tory Zandvoort i Portimao, czy słynny australijski obiekt Bathurst. Ceny są bardzo konkurencyjne w porównaniu z iRacing, czy grami w wersjach pudełkowych. Zasada jest taka, że im więcej vPR kupimy, tym mniejszy będzie koszt za pojedynczy punkt.

RaceRoom Racing Experience dzisiaj opuścił fazę zamkniętej bety i stał się otwartą betą. Trzeba więc zaakceptować niewielki jak na razie wybór aut i torów oraz błędy i ograniczenia na tym etapie rozwoju symulacji. Najbardziej zaboli z pewnością fakt, że tryb rozgrywki wieloosobowej nie jest jeszcze uruchomiony. Warto się jednak zarejestrować, ponieważ wszyscy którzy zrobią to w ciągu dwóch tygodni od wejścia w fazę otwartej bety otrzymają za darmo dwa tryby rozgrywki - zaawansowany model jazdy Get Real oraz narzędzie do treningu i nauki nowych torów Apex Hunt. Po tym czasie będą one dostępne za symboliczną opłatą.

Zarejestrować się można na game.raceroom.com. Gra wykorzystuje platformę Steam, również przy płatnościach.

Źródło: insider.simbin.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league