Kościuszko czyści trasę

Załoga LOTOS Rally Team wyruszyła na piątkowe odcinki specjalne Rajdu Szwecji z drugiej pozycji startowej stanowiąc jedną z pierwszych załóg czyszczących trasę. Po pierwszej piątkowej pętli Michał Kościuszko zajmuje 16. miejsce. W rajdzie prowadzi Sebastian Ogier przed Sebastianem Loebem (+10.1) i Jari Matti Latvalą (+10.9).

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak po uzyskaniu 16. czasu na odcinku kwalifikacyjnym otrzymali 2. pozycję startową podczas piątkowych odcinków specjalnych. W trakcie drugiego w pętli odcinka jadący jako pierwszy Jarkko Nikara utknął w bandzie śnieżnej i załoga LOTOS Rally Team niestety jako pierwsza będzie przecierała trasę do końca dzisiejszego dnia.

„Rajd Szwecji uczy pokory. Jazda na śnieżnej nawierzchni wymaga zdecydowanie testów i przygotowania. Testy z Markusem były bardzo cennym doświadczeniem, ale brakuje mi kilometrów spędzonych na śniegu, dlatego postaram się maksymalnie wykorzystać ten start. Jedziemy jako pierwsza załoga od kiedy wypadł Jarkko. Jest bardzo ślisko i jesteśmy przysłowiowym odkurzaczem dla innych samochodów. Ponosimy z tego tytułu duże straty czasowe. Miałem kilka sytuacji, że w ogóle nie widziałem drogi. Pada gęsty śnieg. Mam nadzieję, że druga pętla będzie trochę łatwiejsza, bo będzie już wytyczony ślad” – powiedział Michał.

Dzisiaj zawodnicy przejadą 7 odcinków specjalnych stanowiących łącznie 128,70 kilometrów oesowych w tym prawie 2 kilometrowy odcinek miejski rozgrywany na ulicach w Karlstad.

Strategicznym partnerem zespołu LOTOS Rally Team jest Grupa LOTOS. Partnerami wspierającymi starty Michała Kościuszko są także marka paliw LOTOS Dynamic, marka olejów silnikowych LOTOS oraz marka Red Bull. Wsparcie medialne zapewnia RMF FM.

Bieżące informacje o poczynaniach Michała Kościuszko i Maćka Szczepaniaka można śledzić na profilu „Emocje do pełna” http://www.facebook.com/EmocjeDoPelna

Źródło: Informacja prasowa LOTOS Rally Team

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league