Subaru Poland Rally Team kończy sezon w dobrym stylu

Osiągając metę 24. Rajdu Dolnośląskiego na 6. miejscu, Dominik Butvilas i Kamil Heller zakończyli swój pierwszy wspólny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Podczas ostatniego tegorocznego weekendu RSMP, załoga Subaru Poland Rally Team mierzyła się z wieloma wyzwaniami, a jedno z nich miało miejsce już na pierwszym odcinku specjalnym. Powoli uchodzące z opony powietrze wymusiło zmianę koła na trasie próby z czym Dominik i Kamil poradzili sobie znakomicie tracąc niewiele czasu. Mimo to, po pierwszej pętli zajmowali miejsce pod koniec drugiej dziesiątki. Zabrudzone, śliskie odcinki nie sprzyjały duetowi SPRT, ale jazda bezpiecznym tempem pozwoliła litewsko-polskiej załodze, by na koniec etapu uplasować się na 9. miejscu. W sobotni poranek załoga pozostawiła za sobą niepowodzenia dnia poprzedniego i na nowo zmotywowana ruszyła do dalszego odrabiania strat.

Już na pierwszej pętli uzyskiwali czasy wyłącznie w pierwszej piątce rajdu, a na OS 7 zanotowali trzeci rezultat. Podobnie było również i na trzech ostatnich odcinkach specjalnych. Na szczególne wyróżnienie zasługuje drugi przejazd „Radkowskiej Perły” na którym wykręcili drugi czas. Błąd na ostatnim odcinku specjalnym na szczęście nie odebrał reprezentantom SPRT wywalczonego rezultatu – zwycięstwa na II etapie w klasie 3 oraz 6. miejsca w klasyfikacji generalnej.

Druga załoga Subaru Poland Rally Team – Mateusz Kubat/Grzegorz Dachowski zaliczyła bardzo satysfakcjonujący występ, a dla debiutującego w RSMP Mateusza był to niezwykle wymagający i istotny weekend. Zajmujący po pierwszym etapie 6. miejsce Kubat, na sobotnich odcinkach specjalnych kontynuował jazdę dobrym tempem dzięki czemu awansował do pierwszej piątki klasyfikacji generalnej.

Dominik Butvilas: „Jestem bardzo zadowolony zarówno z tego rajdu jak i z całego roku. Nie mógłbym sobie wyobrazić przed sezonem ile nauki tak naprawdę na mnie czekało i jak daleko zaszedłem w ciągu zaledwie 7 miesięcy startów w Polsce. Każdy z rajdów był inny i pozwolił mi zdobyć wiele nowych umiejętności rajdowych. Odcinki, które pokonywałem były niezwykle zróżnicowane, a to nie pozwalało na chwile nudy. Wraz z Kamilem wykonaliśmy ogromną pracę nad notatkami – nie znałem wcześniej ani jednego odcinka specjalnego, więc właściwy opis trasy był bardzo istotny. Z każdym kolejnym rajdem nasza współpraca była coraz lepsza, co bardzo mnie cieszy. Na drugiej dzisiejszej pętli nie uniknąłem błędu, ale tempo oesowe mnie satysfakcjonuje, tym bardziej że przesadnie nie naciskałem. Szybkość przyszła naturalnie, a to było jedno z przedsezonowych założeń. Dziękuję całemu Zespołowi i naszym Partnerom: Subaru Import Polska, Keratronik, Raiffeisen Leasing, Lemona Electronics, SJS oraz AIBE”.

Kamil Heller: „Na ostatniej pętli mieliśmy sporo szczęścia. Droga była bardzo zabrudzona, sporo się ślizgaliśmy i aż do ostatniej próby jechaliśmy bez większych przygód. Drobny błąd spowodował, że uszkodziliśmy tył auta o barierkę, choć po uderzeniu miałem wrażenie, ze straciliśmy znacznie więcej niż tylko zderzak. Dojechaliśmy jednak do mety, a to jest najważniejsze. Nasz tegoroczny sezon był bardzo podobny do jego ostatniej rundy. Przeżyliśmy wiele przygód, zarówno tych bardziej jak i mniej pozytywnych, ale kończymy go z podniesioną głową i rozpoczynamy już odliczanie do kolejnego”.

Źródło: Subaru Polska

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league