Kluby członkowskie piszą do Ben Sulayema. Chcą zmian w Komisji Etyki FIA

Kluby członkowskie Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA z Europy Centralnej wystosowały list do Prezydenta FIA Mohammeda Ben Sulayema, w którym wyraziły pełne poparcie, lecz jednocześnie nawołują do zmian w Komisji Etyki.

List został podpisany przez prezesów krajowych związków motorowych podczas gali rozdania nagród Mistrzostw Strefy Europy Centralnej FIA CEZ. Jednym z podpisujących był Prezes Polskiego Związku Motorowego Michał Sikora.

„Jak wszyscy wiemy, FIA znajduje się w niełatwej sytuacji, w której stawką są relacje ze stronami trzecimi na motorsportowej scenie” – czytamy w liście, który odnosi się do napiętych relacji pomiędzy FIA, a właścicielem praw komercyjnych Formuły 1.

„Ponieważ ciąży to na nas wszystkich, członkach FIA, pełniących funkcje oraz interesariuszach, musimy zdecydowanie stawić czoło sytuacji, bo wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to, jaką FIA pozostawimy naszym następcom”.

„Bardziej niż kiedykolwiek jest ważne, abyśmy byli zjednoczeni wobec prób niektórych osób, które mają na celu osłabić naszą organizację poprzez niesprawiedliwe i bezpodstawne ataki wobec najwyższych organów FIA, w tym ciebie”.

„Chcielibyśmy zapewnić o naszym poparciu w tych trudnych i burzliwych czasach. Doceniamy twoją troskę wobec nas, kluby członkowskie FIA, oraz wysłuchiwanie naszych potrzeb. Wierzymy, że pod twoimi rządami FIA przezwycięży te trudności i będzie jeszcze silniejsza jako jedyna światowa władza i autorytet nad sportem motorowym”.

„Fakt, że Komisja Etyki odrzuciła bezpodstawne oskarżenia wobec ciebie pokazuje solidne funkcjonowanie wewnętrznych organów naszej organizacji. Cały czas byliśmy przekonani o twojej niewinności i wiedzieliśmy, że jedynym celem tych oskarżeń był atak na całą FIA, na nas wszystkich, członków i innych interesariuszy”.

„Jednak w związku z ostatnimi doświadczeniami, uważamy wszyscy, że procedury, struktura oraz skład Komisji Etyki FIA powinien zostać poddany rewizji, tak aby ten organ nie mógł zostać wykorzystany przez osoby trzecie wbrew interesom naszej organizacji. Powinniśmy uczynić Komisję jeszcze silniejszą i bardziej niezależną niż do tej pory”.

„Życzymy sukcesów w twoich staraniach na rzecz wszystkich członków FIA!”

Źródło: fia.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze