Pastor Maldonado wtóruje swojemu partnerowi zespołowemu, mówiąc o tym, że tor w Belgii pasuje do jego samochodu.

We wczorajszej wypowiedzi, Romain Grosjean powiedział „Myślę, że ten tor powinien dobrze współgrać z naszymi mocnymi stronami”. Nie trzeba było długo, by Pastor Maldonado potwierdził te słowa.

„Myślę, że mamy przed sobą kilka wyścigów, które nam pasują, co jest bardzo pozytywne. Oczywiście, Spa i Monza powinny być w naszym wykonaniu silne, a dobry wynik tam osiągnięty, będzie dobrym sposobem, by się zresetować przed pozostałymi wyścigami, w których wszystko jest możliwe”, wyjaśnił Wenezuelczyk.

Kierowca Lotusa wskazał również na to, że każdy wyścig jest wyzwaniem, ale wie, że ma samochód, który jest szybki na prostych, a to jest dobrym prognostykiem przed nadchodzącymi wyścigami.

„W tym roku mamy samochód, który jest szybki na prostych, więc to nam pomoże. Każdy wyścig stawia przed nami różne wyzwania. Na Spa jest długie okrążenie, daje to wyzwanie przed ustawieniami. Chcesz niski opór na prostych, a zarazem przyzwoity docisk w zakrętach. Podobnie jest na innych torach, ale długie okrążenie na Spa wymaga innych rzeczy. Na Spa nie zawsze najlepsze ustawienia na szybkie okrążenie są najlepsze na wyścig. Łatwiej jest wyprzedzić na prostej, więc samochód jest szybki, ale wolniejszy samochód w zakrętach, może być preferowanym ustawieniem wyścigowym”.

Pastor Maldonado, podobnie jak Romain Grosjean, wskazuje na to, że tor ulokowany w Ardenach jest wyjątkowy.

„To jest niesamowity tor i na pewno jeden z najlepszych na tej planecie. To uczucie, które doświadcza kierowca w zakrętach, takich jak kombinacja Eau Rouge-Radillon, Pouhon i Blanchimont, nie pojawia się nigdzie indziej. Ten tor jest wyjątkowy pod każdym względem. Myśl o tym, że ścigasz się na torze, który był wykorzystywany w pierwszym sezonie Formuły 1 w roku 1950, dodaje temu wyjątkowości”

Wenezuelczyk przypomina swoje poczynania na tym torze, na którym udało mu się kilka razy wygrać w innych seriach wyścigowych, między innymi w GP2.

„Spa jest typem toru, z którego zawsze masz wspomnienia. Oczywiście, te które najbardziej trzymają się w umyśle to te związane ze zwycięstwami, a ja mam to szczęście, że wygrałem tutaj kilkakrotnie. Pierwszy mój wyścig na Spa odbył się w roku 2004 w Formule Renault. W 2006 wygrałem na Spa w World Series by Renault, zdobyłem pole position, najszybsze okrążenie, no i zwycięstwo. Potem w 2008 wygrałem w GP2 po raz pierwszy, właśnie na Spa. Potem powtórzyłem to w 2010. W sumie, mam dobre wspomnienia z tym torem i za każdym razem, gdy tu wracam, cieszę się” – powiedział Maldonado.

„Mimo, że dobrze jest mieć trochę przerwy, to nie mogę się doczekać, gdy wrócę do samochodu” – zakończyć kierowca Lotusa.

W obecnym sezonie, Pastor Maldonado zajmuje 14. pozycję z 12 punktami na koncie. Najlepsze miejsce, na którym udało mu się dojechać do mety, to dwukrotnie siódma pozycja, w Grand Prix Kanady i Austrii.

Źródło: en.f1i.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Wyniki

Partnerzy

rally and race