Nowy dyrektor wykonawczy Williamsa powiedział, że Robert Kubica nie jest w stanie przetestować samochód Formuły 1 ze względu na to, iż nie jest na tyle sprawny fizycznie.

Polak w tym roku powrócił po wypadku do rywalizacji w sportach motorowych osiągając bardzo dobre rezultaty. Plotkuje się, że w tym roku nasz rodak będzie rywalizował w serii European Rally Championship w barwach Forda lub Citroëna. Z drugiej strony Kubica wydaje się być również zainteresowany wyścigami odbywającymi się na torze, ponieważ w piątek będzie testował samochód Mercedesa, którym rywalizuje się w serii DTM.

Toto Wolff zapytany o to, czy udział Polaka w tej drugiej serii może być krokiem w stronę powrotu do Formuły 1 odparł, iż jest jeszcze zbyt wcześnie, aby o tym myśleć.

„Jeżeli zobaczymy, że jest on szybki w samochodzie wyścigowym z dociskiem to pozostaną pewne ograniczenia fizyczne nie pozwalające na prowadzenie samochodu F1” – powiedział Wolff. „Myślę, że wszyscy nie możemy doczekać się powrotu Kubicy do F1, ale jest zdecydowanie za wcześnie na tym etapie. Robert jest wyjątkowy. Wydaje mi się, iż Mercedes-Benz chce zaoferować mu wykonanie prawdziwego testu we właściwym aucie, aby zobaczyć jak się czuje i jak mu idzie. On nie jest w 100% sprawny i to będzie pierwszy od czasu wypadku raz, w którym poprowadzi samochód z dociskiem”.

Źródło: autosport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race