Newey: To niczego nie gwarantuje

Dyrektor techniczny zespołu Red Bull Racing powiedział, iż nie ma gwarancji na to, że jego stajnia będzie w stanie utrzymać swoją przewagę z sezonu 2012 na przyszłoroczne mistrzostwa.

W tym roku stajnia z Milton Keynes zapewniła sobie trzecie z rzędu mistrzostwo w klasyfikacji kierowców i konstruktorów. Nie ulega wątpliwości, że samochód RB8 w końcowej części sezonu był najlepszy spośród wszystkich aut, a przyszłoroczne przepisy nie wiele się różnią od poprzednich, więc wydaje się, iż układ sił nie ulegnie zbyt dużej zmianie. Adrian Newey uważa jednak, że zespół nie może spocząć na laurach.

„Dobrze zakończyliśmy sezon, ale to niczego nie gwarantuje” – powiedział dyrektor techniczny Red Bulla. „Wiemy, co chcemy osiągnąć w zimie, ale nie mamy pojęcia, jakie cele będą mieli inni. Wszystkiego tak na prawdę dowiemy się w Melbourne i to jest fantastyczne w Formule 1, że nigdy niczego nie możesz być pewien”.

Szef stajni z Milton Keynes powiedział natomiast, że jego ekipa wiele się nauczyła w sezonie 2012 i będzie starała się zastosować te lekcje w tym roku. 

„Myślę, że mamy bardzo dobrą grupę ludzi, ale zawsze można się czegoś nowego dowiedzieć” – powiedział Christian Horner. „Mieliśmy w tym sezonie sporo trudnych lekcji i musimy wyciągnąć z nich wnioski. Wydaje mi się, iż zaletą naszego zespołu jest to, że nigdy nie jest zadowolony, a inżynierowie i technicy zawsze sprawdzają, gdzie jeszcze można się poprawić. Myślę, że jest w nas pragnienie utrzymania się w ścisłej czołówce przez najbliższe trzy lata”.

Źródło: espnF1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league