Stroll wyjaśnił co zmienił, aby uniknąć powtórki z kontuzją sprzed roku

Lance Stroll przyznał, że po tym, jak rok temu zmuszony był opuścić przedsezonowe testy Formuły 1 w Bahrajnie z powodu kontuzji, teraz całkowicie zmienił system treningowy, aby uniknąć ewentualnej powtórki.

Kanadyjczyk doznał złamania nadgarstka oraz dużego palca u stopy w czasie obozu treningowego w Hiszpanii. Po przebytej operacji i rehabilitacji, kierowca Astona Martina powrócił na pierwszy wyścig sezonu, pomimo tego, że większość nie dawała ku temu szans. Stroll przyznał, że jego zespół medyczny wątpił w to, czy w ogóle będzie w stanie się ścigać na początku sezonu 2023.

Mając to na uwadze, partner Fernando Alonso – podczas prezentacji najnowszego samochodu swojego zespołu – został zapytany o to, czy ze względu na przeszłość, był bardziej ostrożny przy przygotowaniach do sezonu 2024.

„Moje mieszkanie jest pokryte poduszkami, a ja mam zakaz wychodzenia!” – żartował Stroll. „Mogę biegać, nikt mi tego nie zabronił. Żyjemy i uczymy się każdego dnia. Kiedy biegnę, obserwuję swój każdy krok. Żadnego skręcenia kostki – nic z tych rzeczy. Po prostu biegnę prosto! Dbam o swoje kończyny i chcę w tym roku pojechać na testy do Bahrajnu, taki jest plan”.

„Z pewnością testy są ważne, aby dowiedzieć się jak radzi sobie samochód i wypróbować różne ustawienia, aby zobaczyć które są dobre, które działają i najbardziej ci odpowiadają. Będę w tym roku na testach i zdecydowanie będzie to pomocne. Dwa zdrowe nadgarstki ułatwiają życie w samochodzie wyścigowym! Wszystkie te rzeczy na pewno będą przydatne”.

Ostrożność podczas treningów nie oznacza jednak, że Stroll nie trenował lub nie wykorzystał swojego wolnego czasu do maksimum: „Było miło. Spędziłem trochę czasu w zachodniej Kanadzie, jeździłem na nartach, co zawsze sprawia przyjemność, a także dużo trenowałem. Dużo czasu rozmyślam o zeszłym sezonie i o tym, jak mogę wrócić w tym sezonie silniejszy, jako lepszy sportowiec i kierowca”.

„Skoncentrowałem się także na tym, jak wrócić fizycznie nieco silniejszy, myśląc o niektórych wyścigach, w których czułem, że fizycznie mógłbym być silniejszy. Każdy rok jest nowym rokiem, więc wchodzę w ten ucząc się, ewoluuję, myślę o tym, co mogę zrobić lepiej i jak mogę być lepszy”.

Źródło: formula1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze