McLaren zdobywa kolejne podwójne podium

McLaren już drugi wyścig z rzędu świętuje podwójne podium swoich kierowców. Lando Norris i Oscar Piastri nie zwalniają tempa i w klasyfikacji generalnej tracą jedynie 11 punktów do 4. pozycji, na której znajduje się Aston Martin.

Sobotnie kwalifikacje do Grand Prix Kataru Piastri ukończył na 6. pozycji, a Norris na 10. i nie był to wynik, który satysfakcjonował obu kierowców, biorąc pod uwagę, jakim tempem dysponowali. Jednak wydarzenia z pierwszego okrążenia podczas niedzielnych zmagań pozwoliły Piastriemu i Norrisowi walczyć nie tylko wyższe pozycje, ale i o podium. Mianowicie już w pierwszym zakręcie doszło do kolizji kierowców Mercedesa. Wykorzystał to Australijczyk, awansując na 2. pozycję, którą był w stanie utrzymać do mety, jednocześnie ustanawiając swój najlepszy wynik w Formule 1.

Po wyścigu Oscar przyznał, że tempo było bardzo dobre. Zaznaczył, że to dzięki zmianom dokonanym w bolidzie, zespół może walczyć o tak wysokie pozycje.

„Jestem bardzo szczęśliwy, mieliśmy naprawdę imponujące tempo. Drugie i trzecie miejsce dla zespołu to niesamowity wynik, to ogólnie był niesamowity weekend. W piątek myślę, że zarówno ja, jak i Lando byliśmy sfrustrowani kwalifikacjami. Ukończenie wyścigu w odległości pięciu sekund od Maxa Verstappena jest niewiarygodne, więc jestem bardzo szczęśliwy” – powiedział. „To samochód pozwolił nam osiągnąć taki wynik, od początku roku wiedzieliśmy, że na Suzuka i Katar będą dla nas łaskawe, i tak się stało”.

Norris również ustrzegł się kłopotów na pierwszym okrążeniu i po kilku świetnych manewrach był w stanie zakończyć wyścig na 3. pozycji. Mimo dobrego tempa w końcowej fazie Grand Prix, zespół poinstruował kierowców o zachowaniu ówczesnych pozycji. Przed wyścigiem Brytyjczyk nie stronił od słów krytyki w swoją stronę, z powodu popełnionych błędów. W niedzielę natomiast wyciągnął wnioski i zdobył piąte w tym sezonie podium.

„Mega wyścig od początku do końca. Wyciągnąłem wnioski z moich błędów, kiedy pojechałem zbyt szeroko. Miałem dobry start i bardzo dobre tempo przez cały wyścig, prawdopodobnie najlepsze” – powiedział. „Jestem więc zadowolony. To było stresujące, a warunki były ciężkie, więc jestem trochę zmęczony. Gratulacje dla Oscara i oczywiście po raz kolejny dla Maxa”.

Warto dodać, że podczas Grand Prix Kataru ustanowiony został przez McLarena najszybszy pit-stop, który trwał 1.8 sekundy. Jest to nowy rekord, którego dokonano w trakcie jednego ze zjazdów Lando Norrisa.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze