Hamilton: Nie czułem się komfortowo w samochodzie

Startujący z pole position do Grand Prix Węgier Lewis Hamilton nie był zadowolony z rezultatu na mecie. Brytyjczyk swój występ zakończył na czwartej pozycji, co było dla niego rozczarowaniem.

Kierowca Mercedesa po zgaśnięciu czerwonych świateł nie obronił swojej znakomitej pozycji wywalczonej w kwalifikacjach. Na dojeździe do pierwszego zakrętu Max Verstappen agresywnie zaatakował siedmiokrotnego mistrza świata i awansował na pierwsze miejsce. Podsumowując ten pojedynek Brytyjczyk i sam start powiedział: „Musiałem się wycofać…załapałem właściwie cel [punkt spustu sprzęgła], do którego miałem dążyć, ale zabuksowały mi koła, a potem byłem atakowany aż do zakrętu nr 2. Na koniec dnia to tak naprawdę nie ma znaczenia, ponieważ nie miałem tempa, aby utrzymać tych gości [Red Bulla i McLarena] za sobą”.

Ostatni stint Brytyjczyka był nieco lepszy i doganiał jadącego na trzecim miejscu Pereza, ale nie zdołał nawet podjąć próby ataku, aby znaleźć się na podium: „Szczerze mówiąc, nie było okrążenia, na którym czułbym się dzisiaj komfortowo, ponieważ samochód nie zachowywał się dzisiaj dobrze. Z jakiegoś powodu na ogół brakowało nam tempa. Pod koniec było lepiej, ale nadal było dość ciężko. Wiedziałem, że nie będę w stanie dogonić i wyprzedzić Sergio [Pereza], ponieważ Red Bulle są bardzo szybkie”.

„Ale tak już jest: żyjesz i musisz się uczyć. Wczorajszy był dobry dzień i musimy wyciągnąć pozytywy. W tej chwili jesteśmy bardzo daleko od zwycięstwa. Red Bulle są od nas szybsze o około pół sekundy, a drugą siłą wydaje się teraz być McLaren”.

Zapytany przez redakcję ŚwiatWyścigów.pl, czy jedną z przyczyn słabego tempa w wyścigu mógł być porywisty wiatr, Brytyjczyk odpowiedział: „Tak, nasz samochód jest trag…nasz samochód nie lubi mocnego wiatru”.

Przeciwnego zdania jest jednak George Russell, który również zapytany przez ŚwiatWyścigów.pl o to, jaki wpływ ma wiatr na W14, odpowiedział: „Wszystkie samochody mają nieco problemów podczas porywistego wiatru, ja czułem się całkiem komfortowo, jest to oczywiście wyzwanie, ale nie jest to dla nas duży problem”.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze