Najlepsze kwalifikacje Zhou w Formule 1

Zhou Guanyu podczas kwalifikacji do Grand Prix Węgier zdobył rewelacyjne 5. miejsce. Dla kierowcy Alfy Romeo to jak dotychczas najlepszy wynik w karierze w F1.

Chiński kierowca od początku kwalifikacji pokazywał rewelacyjne tempo, zdobywając nawet najlepszy czas w Q1 i co ważniejsze – w reprezentatywnych warunkach. Podczas dalszych etapów Guanyu również imponował tempem, a owocem swojej sobotniej jazdy było zajęcie piątego miejsca.

Tym samym do niedzielnej rywalizacji kierowca Alfy Romeo ustawi się w trzeciej linii przed Charlesem Leclerkiem: „Piąte miejsce w kwalifikacjach! Jestem bardziej niż szczęśliwy” – podsumował Guanyu. „Zespół dał nam dzisiaj naprawdę dobry samochód. Piąte miejsce [w kwalifikacjach] jest na prawdę czymś specjalnym tutaj. Przejechałem swoje okrążenie najlepiej, jak tylko potrafiłem. Musimy jednak dalej ciężko pracować, aby w wyścigu zdobyć coś wyjątkowego”.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze